2011.10.10. 02:29

Megszolgálták a tapsot, de...

Jól küzdött, de kikapott szombaton a férfi kosárlabda élvonal rajtján a ZTE KK. A klub női csapata közben a harmadik fordulóban, idegenben is megőrizte szezonbeli veretlenségét.

ZTE: Kertész (-), Gáspár (5/3), Baki (16/9), Tóth (10/3), Kinter (2). Csere: Bödör (-), Perine (16/6), Délity (16/6). Edző: Kis Attila.

SKC: Dontay (20/3), Molnár (14/3), Gombás (2), Keresztes (10), Rubin (15/3). Csere: Vesztergom (7/3), Lakatos (3), Boldizsár 5/3). Edző: Horváth Imre.

Baki dobta a meccs és a szezon első zalai kosarát, majd folyamatos soproni vezetés mellett szorosan alakult az eredmény - elsősorban a mindkét oldalon előforduló hibák miatt. A vendégek feltűnően sok átadást vétettek, míg a ZTE túl sok triplával kísérletezett ahhoz képest, hogy hányszor talált be távolról. A publikum nagy tapssal köszöntötte a debütáló Perine-t, majd az SKC kicsit elhúzott (11. p.: 13-20). A ZTE azonban nem hagyta magát és a meccs legjobb negyedét produkálva fordított. A hazaiak elszántan védekeztek, az ellenfél sok hibával segítette őket, Perine pedig a mezőny legeredményesebb tagjaként pontokkal járult hozzá a félidei hazai vezetéshez.

Fordulás után a Sopron 3 percig csak személyi hibákat gyűjtött (4), pontot nem dobott egyet sem (23. p.: 41-34). Nagyszerű volt a hangulat az egyébként foghíjas lelátón, hiszen a ZTE minden nyomora ellenére eredményesen vette fel a harcot az erősebbel. Aztán a Sopron megszilárdította védekezését és ezen az alapon - miközben a hazai csapatból Délity tűnt ki - lassan, de biztosan átvette az irányítást. A ZTE megérdemelte a tapsot, de az aggodalom vele kapcsolatban nem szállt el: nehéz szezonja lesz.

Kis Attila: Ha kicsit összeszokottabbak vagyunk és nem követünk el annyi elkerülhető hibát, nyerési esélyünk lett volna.

Horváth Imre: Jó kezdés után visszaestünk és csak a harmadik negyed közepétől találtunk magunkra.

A forduló további eredményei: Albacomp-Debrecen 109-65, Körmend-Kaposvár 103,68, Paks-Szeged 93-80, Kecskemét-Nyíregyháza 88-55, Falco-Pécs 77-64. (A Szolnok-Jászberény meccs kedden következik.

ELTE-BEAC Újbuda-ZTE NKK 52-79
(8-21, 7-23, 18-14, 19-21)Budapest, Bogdánfy u., 100 néző. Jv.: Vétek, Jurák, Radnóti.

BEAC: Szász (6), Csicsai (8/3), Katona (7/3), Zsámár (12), Horváth Sz. (4). Csere: Guti (7/3), Havasi (2), Horváth E. (4), Brixel (2), Cseh-Szombathy (-), Rakolczai (-). Edző: Balogh Judit.

ZTE: Szalay (6), Zsovár (12/3), Szélesy (5), Varga (20), Czukor (14). Csere: Bukovszki (7/3), Horváth (6), Ambrus (7), Dukai (2), Góth (-). Edző: Gáll Tamás.

Kipontozódott: Csicsai (38.).

Szinte állva hagyta ellenfelét a találkozó elején a zalai csapat: a tavalyi szezon bronzérmese remek kosárlabdával folyamatosan növelte előnyét. Külön örömteli, hogy a ZTE nemcsak a BEAC-hoz, de az első két fordulóban látott önmagához képest is jobban teljesített ezúttal.

Balogh Judit: Nem ellenőriztük a találkozó előtt, szerintem rajta maradhatott a fedő a gyűrű tetején...

Gáll Tamás: Nagyon gyorsan eldöntöttük a meccset, majd szünetig jó védekezéssel és ötletes támadójátékkal jutottunk közel 30 pontos előnyhöz. Később arra figyeltem, hogy mindenki megfelelő játéklehetőséghez jusson.

További eredmények: Vasas-Baja 62-64, Diósgyőr- Győr 60-84, Szekszárd-FTC 53-65. Ceglédi EKK-Pécs 55-95.

A tabella:
 1.  Uniqa-Euroleasing Sopron              3  3   -      245-113     6 pont
 2.  UNI SEAT Győr                                    3  3   -      253-157     6
 3.  ZTE NKK                                              3  3   -      211-147     6
 4.  MediaHero.hu-FTC                            3  3   -      214-167     6
 5.  Bajai NKK                                            3  3   -      196-179     6
 6.  Pécs 2010                                           2  2   -       160-92      4
 7.  DKSK MISI                                           3  -   3      191-231     3
 8.  Vasas                                                   3  -   3      143-195     3
 9.  ELTE-BEAC Újbuda                          3  -   3      152-213     3
10.  Ceglédi EKK                                      3  -   3      152-244     3
11.  BSE-FCSM                                         3  -   3      120-253     3
12.  Atomerőmű KSC-Szekszárd          2  -   2       97-143       2