2010.03.10. 03:27

Nem sikerült nyerni az utolsó körben sem

Nagykanizsa (bb) - Az Amatőr női NB I-ben szereplő Kanizsai Vadmacskák az alapszakasz utol- só mérkőzésén hazai pályán a TFSE csapatától szenvedett vereséget, így győzelem nélkül az utolsó helyen végzett.

Benedek Bálint

Vadmacskák: Hegyi (-), Fuisz (19), Olasz A. (4), Jurkó (14), Bencze (2). Csere: Oros (5/3), Jagarics (6), Olasz V. (3/3), Tarnai (-), Rajkai (-), Tarsoly (4), Bertold (-). Edző: Gábor Erzsébet.

Villámrajtot vettek a kanizsaiak, viszont a lendület nem tartott sokáig, hisz a budapestiek is elkapták a fonalat és gyorsan felzárkóztak (7. p.: 12-12). A folytatásban aztán a dél-zalaiak kapkodtak, pontatlanul céloztak, míg a lelkesen játszó vendégek növelték előnyüket (16. p.: 28-38). A bajokat még tovább tetéz-te, hogy a hazaiak nem védekeztek, így a vendégek szinte akadály nélkül gázoltak át rajtuk.

A fordulás után a kanizsaiak erőtlen dobásai még a gyűrűt sem érték el, míg a gyorsan játszó egyetemisták távoli dobásaikkal egyre magabiztosabb előnyre tettek szert (28. p.: 37-60). Az utolsó negyedre a vendégek láthatóan elfáradtak, pontatlanabbul is céloztak, így Fuiszék megkezdhették a felzárkózást. Viszont a későn eszmélő hazaiak kifutottak az időből, így kikaptak. Ezzel pedig a Vadmacskák győzelem nélkül, abszolút sereghajtóként várhatja a rájátszást.

Jók: Fuisz, Jurkó.

Gábor Erzsébet: Az ellenfelünk gyorsabban kosárlabdázott, mint mi.