Kosárlabda

2007.02.05. 03:28

Nagy csatában vesztettek

Nagykanizsa - Az NB I A-s női kosárlabda-bajnokságban a Szolnok csapata izgalmakban bővelkedő meccsen győzte le a hazai pályán remeklő Kanizsai Vadmacskákat.

Zalai Hírlap

Kanizsai Vadmacskák - Szolnoki NKK 73-78(18-20, 23-27, 15-17, 17-14)Nagykanizsa, 200 néző. Jv.: Forray, Makovsky. NB I A-csoportos női mérkőzés.

Kanizsa: Molinet (27/6), Horváth A. (11), Fekete (2), Völgyi (10), Parrado (12). Csere: Tálosi (-), Varga (4), Mozsolics (7), Horváth B. (-). Edző: Gábor Erzsébet.

Szolnok: Heller (21/3), Eglite (4), Somogyi (3/3), Hegedűs (5/3), Jerkovic (17). Csere: Pilav (9), Ruzic (14), Sonyák (-), Tajkov (5/3). Edző: Kmézics Zorán.

Kipontozódott: Varga a 32., Hegedűs 36. percben.

Azt is mondhatnánk, talán az edzőváltás tett jót a kanizsai lányoknak, de bármi is okozta a változást, frissen, hatalmas lendülettel kezdték a meccset. Hosszú idő után úgy tűnt megtörik a jég, hiszen a kanizsaiak hazai pályán vezettek (6. p.: 11-9). Később fordított a Szolnok, de látszott, hogy nagy kedvvel játszanak a Vadmacskák, jó védekezéssel, Parrado palánk alatti munkájával szorosan követték a szolnokiakat (18. p.: 39-41). Aztán Molinet pillanatai következtek, csak kár, hogy a büntetők kimaradtak.

A fordulást követően érthetetlenül megtorpant a hazai gárda, a vendég alakulat viszont észnél volt, s növelte előnyét (24. p.: 47-56). Az utolsó negyedben folytatódott a Molinet-parádé, s rég nem látott izgalmak közepette újra felzárkóztak a dél-zalaiak (33. p.: 65-70). A hajrára csereként érkező fiatal Mozsolics bár egyetlen dobását sem hibázta el, de ez is kevésnek bizonyult a hőn áhított diadalhoz.

Gábor Erzsébet: Az a bizonyos plusz még mindig hiányzik a sikerhez.

Kmézics Zorán: A mai meccsen csak a győzelemnek örülhetek.