Hírek

2012.04.13. 13:30

Zala a legbiztonságosabb megyék közé tartozik

Zala a legbiztonságosabb megyék közé tartozik, a diszkódrogok, a szintetikus kábítószerek fogyasztásával kapcsolatban pedig további előrelépést jelent majd az új rendelet, mivel jobban tudják azonosítani a kábítószereket, és több lehetőség lesz a szankcionálásra is - közölte Manninger Jenő (Fidesz-KDNP) a Zala Megyei Közgyűlés elnöke a testület pénteki ülését követően.

MTI

Április 3-án lépett hatályba a dizájner drogok visszaszorítását célzó rendelet, amely a konkrét szerek mellett az alapvegyületeket felsoroló úgynevezett C listát is tartalmazza. A dizájner drogokat valamely kábítószernek minősülő, ezért szigorúan ellenőrzött anyag kémiai szerkezetének a módosításával hozzák létre, hogy azok hatásukban az eredeti kábítószerhez hasonlóak maradjanak, de legálisan forgalmazhatók, használhatók legyenek. A kémiai módosítások miatt a rendeletben szereplő listára ezért konkrét vegyületek mellett vegyületcsoportok is felkerültek.
   
Manninger Jenő a közlekedésbiztonsággal kapcsolatban elmondta; a rendőrségtől azt kérték a képviselők, hogy sebességellenőrzéskor elsősorban a nemzetközi tranzithálózatra koncentráljanak. Példaként említette azokat a településeket, amelyeken áthalad a 86-os főút, hozzátéve, hogy az önkormányzatokkal együttműködve már eddig is sokat javult a közlekedésbiztonság. 
   
Tájékoztatott arról is, hogy a megye úthálózatának további fejlesztéséhez elengedhetetlenül szükséges az uniós források bevonása, ezért a közgyűlés javaslatot tett az M9-es gyorsforgalmi útnak a Közép-Európai Közlekedési Folyosó Transzeurópai Közlekedési Hálózat (TEN-T) törzshálózatába történő besorolására. A kormányzatnak forrást kellene biztosítani a Vasvár és Nagykanizsa közötti szakasz előkészítésére, valamint az előzetes környezetvédelmi munkálatokra - jegyezte meg Manninger Jenő.
   
Szólt arról is, hogy a megyében kiemelt szerepe van a turizmusnak, de míg korábban a kapacitásbővítésen volt a hangsúly, most a szolgáltatások színvonalát kell erősíteni, a tudásbázis, az innováció továbbfejlesztését pedig a megye felsőoktatásával és szakképzésével együtt kell megvalósítani. 
   
A önkormányzat feladatai közül kiemelte a határ menti magyar közösségek kulturális autonómiájának támogatását. Mint fogalmazott, ez mindig is fontos szerepet játszott az önkormányzat feladatellátásában. Erre a megyének ugyan nincs már forrása, de "önként vállalt feladatként" a Muravidéki Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösséggel az együttműködést továbbra is fenn akarják tartani, ezért erre a célra egymillió forintot biztosítanak, az összeget pályázati úton osztják szét - hangsúlyozta a megyei közgyűlés elnöke.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!