A medencés hosszútávú ob jól sikerült a Zalaco-ZÚK csapatának

2024.03.19. 16:00

Nagy Napsugár két aranyérme

Az idei első országos bajnokságon remekül szerepeltek a Zalaco-ZÚK úszói a X. Medencés Hosszútávúszó Országos Bajnokságon Veszprémben, ahol valamennyi korosztályban rajtkőre álltak.

Balról Nagy Napsugár, jobbról Nett Vivien

Forrás: ZH

Az évváltás után a Zalaco-ZÚK minden úszója új korosztályban indult és az egy évvel idősebbek között kellett helytállniuk. U 18-19 éves korosztályban Nett Vivien 10 kilométeren folyamatosan az élbollyal tartott, és végül a 3. helyet szerezte meg a hajrában (2:03:40 óra). Ugyanő az 1500 méteres számban is rajthoz állt, és ott szintén kitűnő versenyzéssel ezüstérmes lett (17:23,64 perc).

Az U16-17 éves korosztályban a zalaiak közül a 7,5 kilométeres távon csak Nagy Napsugár indult, aki a hosszú táv ellenére gyakorlatilag kilőtt a rajtnál, hiszen állva hagyta a mezőnyt és ezen a távon az összes korosztály legjobb idejével (1:29:41 óra) aranyérmet nyert. Az 1500 méteres távon négy ZÚK-os versenyző indult. Nagy Napsugár ebben a számban is a legjobb idővel ((16:58,70 perc) lett aranyérmes, de mellette Scheffer Eszter (11. hely), aki inkább a rövidtávokon mozog otthonosan, Balogh Adél (15. hely) és Németh Luca (17. hely) is helytállt.

U12-13 éves korosztályban a 3000 méteres távon Sándor Sarolta végzett a hetedik, pontszerző helyen kiváló úszással, Hamusics Cecília (22.hely) ismerkedett a távval versenykörülmények között. A fiúk közül pedig Balogh Áron a 18. helyen zárta a versenyt.

Az U10-11 évesek között Besenczi Hella debütált hosszútávúszásban. Az 1500 méteren 20:39,68-as időeredménnyel ért célba, s mindössze 3 másodperccel maradt csak le a dobogóról és lett végül negyedik helyezett.