Zalai úszók remeklése Veszprémben

2023.10.16. 15:00

A Zalaco-ZÚK és a Keszthelyi Kiscápák SE fiataljai is kitettek magukért

Az úszók őszi versenyszezonjának egyik első versenye volt a Veszprémben rendezett viadal, ami egy sorozat része és ez volt a harmadik felvonás.

Illusztráció

Forrás: Shutterstock

Leginkább a fiatalabb évjáratú úszóknak  nyílt jó lehetőség a versenyzésre, a Keszthelyi Kiscápák SE csapata számára ez olyannyira jól sikerült, hogy megnyerte az összesített pontversenyt, míg a Zalaco ZÚK az ötödik helyen végzett ebben az összevetésben.

A Veszprém Kupa III. fordulóját október 07-én rendezték a Bakony fővárosában, ahová 19 úszóval érkezett a Keszthelyi Kiscápák SE csapata, melynek tagjai 40 érmet szereztek (10 arany, 13 ezüst, 12 bronz).

Keszthelyi győztesek: Solymosy Levente (100 m mell), Szabó Janka (100 m mell, 100 m hát, 50 m pillangó), Kiss Zétény (50 m mell), Gergely Cecília (100 m hát), Gelencsér Ajsa (200 m hát), Tóth Luca (100 m pillangó), Makó-Hóbár Zorka (100 m pillangó), Dávid Dóra (200 m hát). Ugyanők számos második és harmadik helyet is szereztek. A Zalaco-ZÚK 13 fiatalja ugrott medencébe Veszprémben, köztük öten első versenyükön szerepeltek. Szépen gyűltek a dobogós helyezések, végül 10 arany-, 7 ezüst- és 4 bronzérmet szereztek a ZÚK úszói.

A ZÚK győztesei: Besenczi Liliána (200 m gyors, 50 m mell, 100 m mell, 50 m pillangó, 100 m pillangó), Sándor Sarolta (200 m gyors, 400 m vegyes), Aouich Meryem (200 m gyors, 400 m vegyes) Scheffer Eszter (400 m vegyes). Ezüstérmesek: Scheffer Eszter (200 m hát, 400 m vegyes), Horváth Emese Anna (100 m hát), Balogh Áron (200 m gyors, 400 m vegyes),Lewicki Hana Giselle (400 m vegyes, 100 m pillangó). Bronzérem: Aouich Meryem (100 m pillangó), Hamusics Cecília (400 m vegyes), Balogh Áron (100 m pillangó), Sándor Sarolta (100 m pillangó).