Nem volt egyszerű

2023.02.21. 17:52

A ZTE NKK visszavágott az idegenbeli vereségért

A női kosárlabda amatőr NB I Fehér csoportjának 14. fordulójában a ZTE NKK hazai környezetben győzött.

ZH

Fehérben Kovács Georgina a ZTE NKK egy korábbi hazai bajnokiján

Fotó: Pezzetta Umberto / Zalai Hírlap

ZTE NKK – Százhalombattai KSE 74-63 (22-15, 13-16, 26-20, 13-12)
Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Szecsődi, Boros, Gyevi.
ZTE NKK: Kovács 22/9, Óházy 6, Horváth Fru. 8, Szórád 7, Jurkó 12. Csere: Balogh 4, Horváth Fa. 6, Ács 9/3, Molnár. Edző: Czukor Bence.

Jó ritmusban kezdett a házigazda, mely Kovács hármasaival és Jurkó pontjaival elhúzott (5. p.: 16-6). A játékrész végén kissé kiengedtek a ZTE-sek. A második tíz percet ismét Jurkó Noémi kosarai vezették fel, de újabb hullámvölgy jött, és 26-23-nál Czukor Bence kénytelen volt időt kérni. Az edző gyorsabb játékot és a támadásoknál több felelősségvállalást kért, de a csapat teljesítménye továbbra is hullámzó maradt. A szünetig azonban sikerült megtartaniuk a vezetést (35-31).

Fordulás után sikerült visszaverni a vendégek egyenlítésért indított, elszánt rohamait (22. p.: 48-37). Ám a ZTE nem tudta állandósítani jó teljesítményét, és a hazai megingást pontokkal büntette a Százhalombatta (50-46). A negyed hajrájában határozott védekezéssel és indulásokból szerzett kosarakkal újra növelte a különbséget a ZTE (61-51). Horváth Fanni két duplája adta meg a zárófelvonás alaphangját. Nem volt sok pont, és a zalaiak tartották az előnyt. A végén Kovács Gina harmadik hármasával tette fel a koronát a teljesítményére. A második fél­idei koncentrált játékkal sikerült visszavágni a százhalombattai vereségért.

Czukor Bence: A második félidőben már kicsit hasonlított a játék képe arra, amit szerettünk volna megvalósítani. Amikor képesek voltunk lendületből, két-három passzból megoldásokat találni, el tudtunk menni 10 ponttal, de amikor visszaálltunk a lassú játékra, az nem nekünk feküdt. Örülök a győzelemnek.