NB III

2022.05.29. 20:53

Maradt egy bravúr a végére, nyertek a ZTE FC II fiataljai

Vasárnap este elérkezett a zárás ideje a 2021–2022. évi labdarúgó NB III. Nyugati csoportjában is. A Tarr Andráshida és az FC Nagykaizsa hazai pályán vereséggel zárt, míg a ZTE FC II. fiataljai idegenben bravúros győzelemmel fejezték be a pontvadászatot.

Bedő István, Kerkai Attila, Kühne László

János Norbert góljával sokáig vezetett az FC Nagykanizsa, de végül kikapott

Forrás: Szakony Attila / Zalai Hírlap

Tarr Andráshida SC–Mosonmagyaróvár 1-6 (0-3)
Andráshida, 70 néző. Jv.: Maml.
Andráshida SC: Kálovits – Pataky, Dömötörfy, Fábián, Karóczkai – Temlén, Czotter, Czafit, Szabó M. – Bakó, Szinay. Vezetőedző: Dobos Sándor.
Gólszerzők: Szinay (68.), illetve Boros (29.), Nagy Z. (34., 83.), Debreceni (40.), Szegő (56., 76.).

A csoport bajnoka és az NB II.-be jutott Mosonmagyaróvár vendégeskedett a zárófordulóban az utolsó helyezett Andráshida otthonában. A hazaiak kapusa, Kálovits Henrik a 14. percben büntetőt hárított, ami tartást adhatott a hidaiaknak, akik tartották is magukat a jóval esélyesebb ellenféllel szemben. A félidő közepén aztán a büntetőt hibázó Borosnak szerencséje volt, hiszen lövésébe beleért egy láb, így a labda Kálovits felett a hálóba pattant. Nem sokkal később egy szép akcióból, majd egy közeli lövésből tovább nőtt az MTE előnye. A második félidőben kijött a bajnok erőfölénye a fiatal andráshidai csapat ellen, de az ASC megszerezte a becsületgólját. Az ASC újoncként búcsúzik az osztálytól és a következő szezont a megyei I. osztályban kezdi meg.

Dobos Sándor: „Lehetett látni, hol vannak az ellenfél erősségei, de mindet nem tudtuk kompenzálni. A bajnokcsapat volt az ellenfelünk, jó játékosokkal, s ameddig tudtunk, ellenálltunk. Nagyobb odafigyeléssel lehetett volna kisebb is a különbség.

FC Nagykanizsa–Puskás Akadémia FC II. 1-2 (1-0)
Nagykanizsa, 100 néző. Jv.: Bana.
FC Nagykanizsa: Borsi – Pál D., Kovalovszki, Kószás, Horváth B. – Kretz (Kobra), Béli M. (Józsa) – János (Kollár), Szabó P., Lőrincz – Kovács Gy. Vezetőedző: Gombos Zsolt.
Gólszerzők: János N. (25.), illetve Demeter (74.), Rabi (84.).

Úgy kezdte helyzeteket kidolgozva a mérkőzést az FC Nagykanizsa, hogy a 25. percben a sokadik lehetőséget már gólra is váltotta János Norbert révén (érdekesség, hogy a kanizsai klub színeiben a Puskás már a hetedik olyan ellenfél volt, melynek betalált bajnokin a támadó). A találatot követően sem változott sokat a játék képe, ugyanakkor a második játékrészben valamelyest esett már a mérkőzés színvonala. Nem úgy a Puskás koncentráltsága, hiszen a 74. percben előbb Demeter Zsombor egyenlített, tíz perccel később pedig a csereként pályára lépő Rabi Dániel vezetéshez juttatta a felcsúti gárdát, mely meg is nyerte a találkozót.

BVSC Zugló–ZTE FC II. 0-1 (0-1)
Budapest, 150 néző. Jv.: Szigetvári.
ZTE FC II.: Németh E. – Jóna, Bekő, Dóczi, Fehér – Megyesi, Papp Cs., Szökrönyös Z., Györe – Bedő (Vert), Kámi (Kozma-Bognár). Vezetőedző: Koller Zoltán.
Gólszerző: Kámi (44.). Kiállítva: Tóth K. (BVSC, 12.).

A ZTE fiatal csapattal lépett pályára, az ezüstérmes fővárosiak otthonában. A zetés fiatalok a mérkőzés elején jó ritmusban, remekül játszottak, több gólhelyzetet is kialakítottak. A fővárosiak már a találkozó elején emberhátrányba kerültek és a ZTE FC II. a félidő hajrájában megszerezte a vezetést. A második félidőben mindent egy lapra feltéve beszorította ellenfelét a BVSC, helyzetei is adódtak. A ZTE kontratámadásokból lezárhatta volna a mérkőzést nem tette. Így izgalmas hajrában kis szerencsével sikerült megtartania egygólos előnyét a zalaiaknak. A ZTE fiataljai bravúros győzelemmel zárták a bajnokságot.

Koller Zoltán: „Hatalmas gratuláció a fiatal csapatnak. Rendkívül fegyelmezetten játszottak a fiúk, betartva a taktikai utasításokat, megérdemelt győzelmet arattunk.”

A 38. forduló további eredményei: Érd–Veszprém 1-1, Kaposvár–Gárdony 1-0, Tatabánya–Kelen SC 4-1, Pápa–ETO Akadémia 2-1, Balatonfüred–Gyirmót FC II. 2-1, Fehérvár FC II.–Bicske 4-4, SC Sopron–Komárom 2-3.