Emlékezetes döntetlen

2022.02.01. 20:42

A dunaújvárosi futsalosok a nagykanizsai hívekkel is "mérkőztek"

Emlékezetes meccs kerekedett a Dunaújváros dél-zalai ven­dégjátékából hétfőn, a futsal NB II. Nyugati csoportjának 17. fordulójában. Sőt, a mérkőzésnek minden bizonnyal utóélete is lesz.

Kühne László, Varga Andor

A labdával a kanizsai Boros Zoltán a csapat egy korábbi, hazai mérkőzésén

Forrás: Szakony Attila / Zalai Hírlap

Nagykanizsai Futsal Club–Dunaújváros Futsal 6-6 (4-1)

Nagykanizsa, 400 néző. Jv.: Héra.

NFC: Szakmeiszter Á. – Boros, Takács D., Csavari, Millei B. Csere: Németh M. (kapus), Horváth I. G., Budai L., Bölcz, Őri M., Szollár, Horváth II. G. Szakmai igazgató: Várhidi Péter.

Gólszerzők: Budai L. (9.), Millei B. (12., 14., 14.), Csavari (31.), Takács D. (39.), illetve Boldizsár (12.), Csányi (28., 38.), Szili (31., 37.), Kovács K. (40.).

Kiállítva: Boros (40.), ill. Boldizsár (38.), Perjési (40.).

A két csapat tabellán elfoglalt helyezése alapján a kanizsaiak számítottak esélyesnek, így 2-0-s előnyük sem tűnt meglepetésnek. A folytatásban a vendégek ugyan szépítettek, de a rendkívül eredményes Millei Bálint által vezérelt hazai csapat megnyugtatónak mondható különbséget alakított ki a szünetre. Volt azonban hátra még egy félidő… A vendégek a második húsz percre határozottabb játékkal érkeztek, az NFC viszont egy darabig állta a sarat, és még a 31. perc elején is 5-2-re vezetett. A végjáték azonban változatos és parázs hangulatú lett, s ennek során az újvárosiak a 38. percben egyenlítettek (5-5), majd újabb kanizsai vezetés után az utolsó pillanatban megmentették az egyik pontot.

S hogy miért lesz a mérkőzésnek utóélete? A Dunaújváros Futsal tegnap a közösségi oldalán tette közzé, hogy a csapatbuszra igyekvő játékosait a meccs után 10-12 símaszkos nagykanizsai szurkoló támadta meg. Hogy pontosan mi történt, az a posztból nem derül ki, de „verbális és fizikai bántalmazásról” írt a klub. A bejegyzés alatt kanizsai érzelmű kommentelők az egyik dunaújvárosi játékos kirívóan sportszerűtlen magatartását teszik szóvá, és valaki egy felvételt is mellékelt, melyen az látszik: a vendégek egyik játékosa a meccs alatt, a kispad mellől hergeli a hazai tábort. A rendőrségtől annyit tudtunk meg: eljárás indult az ügyben, ám részleteket a nyomozás érdekei miatt egyelőre nem árulnak el.