Hibátlan hétvégét teljesítettek

2021.12.09. 19:19

Mindhárom zalai csapat győzni tudott a kézilabda NB II-ben

Hibátlan hétvégét teljesítettek a zalai csapatok a kézilabda NB II. Délnyugati csoportjában. A nőknél jól jött a sikerhez, hogy az alsóház két tagja volt az ellenfél az őszi záráskor – a még szezon közben lévő férfiak viszont sikerükkel az élre ugrottak.

Kühne László, ZH

A kanizsai Péter Barnabás veszi célba a Fradi kapuját

Forrás: Szakony Attila / Zalai Hírlap

Nők:

Marcali–Hévíz 27-30 (10-15)
Marcali, 100 néző. Jv.: Snóbli B., Snóbli Gy.
Hévíz SK: Molnár – Pem 3, Balogh B. 2, Burghardt V. 3, Holczbauer 7, Burghardt L. 8, Fekete 4. Csere: Morácz 1, Horváth L. 2, Gergály, Dóka, Holczer. Edző: Kissné Gliba Adrienn.

A Hévíz 2-2 után 8 perc alatt 6-0-s sorozatot produkált, amivel megalapozta későbbi sikerét. A vendégeknél a fiatal Fekete ebben 2 perc alatt 3 gólt szerzett, a csapatkapitány Molnár pedig 50 százalékos hatékonyságot produkált szünetig a kapuban. Fordulás után is kézben tartotta a mérkőzést a zalai alakulat, még az 50. percben is hat gól volt az előny. A befejezés előtt két gólra felzárkózott a sereghajtó, de a sportszerű összecsapást végül megérdemelten nyerték meg a zöld-fehérek. A zalaiak a győzelmet fél éve elhunyt csapatorvosuk, dr. György Endre emlékének ajánlották.

Jók: Molnár, Burghardt L., Holczbauer, Fekete.

Tungsram SE–BBSC Balatonboglár 31-27 (16-16)
Nagykanizsa, 80 néző. Jv.: Szöllősi D., Szöllősi S.
Tungsram: Dudora – Szmodics D. 7, Szabó E. 6/3, Füstös 5, Majoros 3, Kovács B. 1, Szmodics V. 1. Csere: Kovács D. 1, Kálovics, Csivre V. 6, Ács, Andor 1, Horváth A. Edző: Baranyai Zsolt.

A két hasonló képességű csapat találkozóját a házigazda mindenképpen meg akarta nyerni, ez pedig jó védekezéssel és kapusteljesítménnyel végül sikerült is. Támadásban is voltak jó egyéni teljesítmények hazai oldalon, így az ellenfelét a tabellán megelőző Tungsram jó érzésekkel búcsúztathatta az őszt. Folytatás február közepén.

Jók: Dudora, Szmodics D., Csivre V., Szabó E., Füstös.

1.Szekszárd1110135523720
 2.PEAC1110134624620
 3.Nagyatád1181232429517
 4.Fehérvár KC U221172234931816
 5.Rákosmenti KSK1162331432014
 6.DKKA U221161436631213

Férfiak:

Tungsram SE Nagykanizsa–FTC U23 32-29 (18-11)
Nagykanizsa, 100 néző. Jv.: Szászfai, Tasnádi.
Tungsram: Szabó M. – Baranyai 6, Szabó G. 13/2, Csalló 1, Hári 6, Péter 5, Sass 1. Csere: Gelencsér A. (kapus), Kiss G., Hajmási, Horváth J. Játékos-edző: Csalló Ádám.
A hazaiak amúgy is szűkös keretéből Kozics és Kovacsics még hiányzott, így Csalló Ádám játékos-edző magával együtt csupán hét felnőtt játékossal számolhatott. Az első félidőben remek védekezéssel alapozta meg vezetését a zalai alakulat, mely fordulás után lassan elfáradt, ám a korábban kiharcolt különbség bőven kitartott a végéig. A zalaiak vasárnap a 3. helyezett Mecseknádasd vendégei lesznek.
Jók: Szabó G., Baranyai, Hári, Péter.