Frissen Zalából

2021.11.24. 20:00

ZTE NKK: Nyolc emberrel kiesés

A női kosárlabda Hepp Kupa 2. fordulójában a ZTE NKK Pécsett vendégeskedett szerdán. Sérülések és betegségek miatt csak nyolc játékossal utaztak a zalaiak, akik pariban voltak ellenfelükkel, de a továbbjutás nem jött össze nekik.

Kovács Georgina szorgosan termelte a pontokat

Forrás: Zalai Hírlap / Archív

Fotó: Katona Tibor

NKA Pécs PEAC–ZTE NKK 68-63

(16-12, 19-12, 12-17, 21-22)

Jv.: Téczely, dr. Danka.

ZTE NKK: Kovács 23/9, Frindt 7, Horváth Fru. 6, Gorjanácz 18/9, Soós 3. Csere: Horváth Fa. 2, Óházy 2, Ács 2. Edző: Czukor Bence.

Fotó: Katona Tibor / Zalai Hírlap / Archív

Harcos védekezéssel, valamint Kovács és Gorjanácz kosaraival tartotta magát a ZTE, de az első negyedet a valamivel pontosabb hazaiak nyerték. A második játékrészben Kovács pontjaira könnyű kosarakkal válaszolt a Pécs (35-24). A vendégek a nagyszünet után szívósan tapadtak ellenfelükre (47-41). A zárónegyed elején 15 ponttal ellépett a házigazda, a zalaiak pedig hiába nyitottak nagy hajrát, már nem tudtak felzárkózni.

Czukor Bence: „A nehézségeink ellenére a lányok harcosan játszottak és egy percig sem adták fel.”