Őszi első a Police-Ola

2021.11.29. 19:15

A megyei bajnokság II. osztályában is véget ért az ősz

Három pótolt mérkőzéssel a labdarúgó megyei bajnokság II. osztályában is befejeződött az őszi szezon. Mindhárom mérkőzésen hazai siker született, s azzal, hogy a listavezető Police-Ola legyőzte a negyedik Botfát, a dobogósok még jobban elléptek az üldözőktől.

ZH

Police-Ola–Zalaware-Botfa 1-0 (0-0)

Zalaegerszeg. Jv.: Vass Zs.

Police-Ola: Kovács G. – Igazi, Tausz (Végh), Tóth D. (Toplak), Cseke, Darabos (Palatin), Mikó, Káli (Langer), Hajas, Szekeres, Németh K. Edző: Konrád Péter.

Botfa: Szilasi (Szabó Z., Jankovics) – Németh B., Baranyai, Sziráki, Nagy P., Bangó, Nádasi (Fojtek), Milics, Góczán, Horváth G., Kosaras. Edző: Bócz Lajos.

A Police-Ola győztes találatát Németh Krisztofer (kékben) szerezte, aki képünkön egy korábbi találkozón
próbálja megszelídíteni a labdát Fotó: Katona Tibor

Mindkét csapatból sok meghatározó játékos hiányzott sérülés vagy betegség miatt, így a mérkőzés előtt komoly fejtörést okozott mindkét oldalon a kezdőcsapatok összeállítása. Az első játékrészben a hazaiak voltak aktívabbak, helyenként tetszetős játékkal kerültek több alkalommal is kihagyhatatlannak tűnő helyzetbe, ennek ellenére gól nélküli döntetlennel zárult az első félidő. A második játékrész elején a vendégek kapusát sérülés miatt le kellett cserélni, helyét mezőnyjátékos vette át. A hazaiak egy átlövésből megszerezték a vezetést, aztán komoly és érthetetlen fordulat következett. Ahelyett, hogy higgadtan, az előny tudatában taktikusan és fegyelmezetten folytatta volna a mérkőzést a Police-Ola, talán az őszi szezon egyik leggyengébb utolsó 30 percét produkálta. A Botfa pedig megmutatta, milyen az, amikor komoly nehézségek ellenére is egy csapat szívét-lelkét kiteszi a pályára. A helyzetek alapján nem érdemtelenül szerezte meg a Police-Ola a győzelmet, ezzel pedig biztosította az őszi elsőségét, azonban ezen a játéknapon a Botfa is érdemelt volna legalább három bajnoki pontot, hiszen küzdőszellemük, sportszerűségük példaértékű volt.

Gólszerző: Németh K.

Jók: Cseke, Igazi, Hajas, Szekeres, ill. az egész csapat.U19: Police-Ola–Botfa 4-1.

Kertigepvilag.hu-Böde–Sportklub Gutorfölde

4-1 (4-1)

Böde. Jv.: Egyed P.

Böde: Széplaki – Kiss M., Éder T., Mehdi (Szente), Flander, Németh A. (Garamvölgyi), Éder G., Szerdahelyi (Molnár A.), Sebők, Hadrik (Ágoston), Turi. Edző: Kósa László.

Gutorfölde: Lóránt (Gombos) – Bodó (Lecsek M.), Major Á. (Liszi), Bédy, Jakab, Szabó B., Major G., Bujtor, Domján (Jandó), Lecsek L., Soós. Edző: Varga Róbert.

A mérkőzést a vendégcsapat kezdte támadóbb szellemben, de a bödeiek folyamatosan átvették az irányítást, majd zsinórban három gyönyörű találatot sikerült elérniük. Arra még a vendégek egy szerencsés becsületgóllal tudtak reagálni, de a hazaiak még az első fél­időben újabb találatot jegyezhettek, ezzel be is állították a végeredményt. Összességében a közönség jó és sportszerű mérkőzést láthatott, melyen teljesen megérdemelten nyert a hazai gárda.

Gólszerzők: Németh A. (2), Mehdi, Szerdahelyi, ill. Bujtor.

Jók: az egész csapat, ill. Lóránt, Bédy, Major Á., Bujtor.

Cserszegtomaj–Bak

7-1 (3-1)

Cserszegtomaj. Jv.: Vizi I.

Cserszegtomaj: Emecz – Boros (Horváth B.), Csillag (Takács), Sándor, Mikola (Csizmadia), Kovács Ro., Kovács Ri., Szeles, Kovács I., dr. Belák, Török (Bogdán). Játékos-edző: Németh Szabolcs.

Bak: Timbókovics P. – Varga T., Couves Ricky, Tóth T., Németh D., Koltai, Bohár, Monostori (Timbókovics M.), Horváth A., Kocsis (Timbókovics G.), Karakai. Edző: Eszter Róbert.

Az első tíz perc kivételével a hazai csapat végig irányította és kézben tartotta a mérkőzést, ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattak.

Gólszerzők: dr. Belák (3), Kovács Ri. (2, egyet 11-esből), Csillag, Sándor, ill. Kovács I. (öngól).

Jók: az egész csapat, ill. senki.

Kiállítva: Eszter (65., Bak), Koltai (86., Bak).