2021.08.16. 20:00

Emlékezetes meccseket vívtak az NB III-as zalai csapatok

A 3. forduló után nincs oka szomorúságra a labdarúgó NB III. Nyugati csoportjában szereplő zalai csapatoknak.

Kerkai Attila, Khüne László

Csíkos mezben az FC Nagykanizsa játékosa, Nikic Nemanja küzd a labdáért mosonmagyaróvári ellenfelével Fotó: Szakony Attila

Az FC Nagykanizsa az osztály egyik legjobb csapatát, a Mosonmagyaróvárt győzte le (3-2), ráadásul négy hónap különbséggel másodszor. A történtek megviselték a vendégek mestere, Varga László idegeit, aki olyan vehemensen reklamált, hogy a tavaszi sárga után most piros lapot kapott.

A hazai gólokat jegyző labdarúgók közül Ekker Milán és Vlasics Dániel ezúttal is feliratkoztak az eredményes labdarúgók közé, míg Lőrincz Bence tavaly október negyedike, egy bicskei bajnoki után szerzett újra találatot, ráadásul győzteset. A kanizsai találatok közül az elsőt ráadásul mintaszerű támadás előzte meg az első percben. Ilyen akciókat természetesen nem lehet elvárni a csapattól egy egész mérkőzésen, ha menne szériában, a csapat vélhetően a BL-csoportkörre készülne...

A Koller Zoltán vezette hazaiak nagy fegyvertényt hajtottak végre a sikerrel, és külön dicséret illető őket azért, mert a vendégek kétszeri egyenlítése után is mentek tovább a győzelemért.

A másik két zalai együttes közül csak a ZTE FC II. tudta a pályán befejezni a mérkőzését, amikor a jó erőkből álló Érd otthonából hozott el értékes pontot (1-1).

Az újonc Tarr Andráshida az ETO Akadémia gárdáját fogadta, és a találkozó gól nélküli állásnál a 81. percben félbeszakadt, hiszen a megyeszékhelyre lecsapó vihar ezt a találkozót sem kímélte. Ami addig történt, azért fordulatos volt, hiszen a nézők láthattak egy kiállítást győri oldalon és egy kihagyott tizenegyest is, ugyancsak a vendégek részéről. A hazaiaknál ugyanakkor Czirjék Zoltán kapus védései és a második félidőre feljavult játék a kiemelendő.

Dobos Sándor, az egerszegiek vezetőedzője szerint egál körüli volt a találkozó a játék képe alapján is. Az eredményt nagy valószínűséggel jóváhagyják és nem kell lejátszani a maradék 9 percet. Az ETO Akadémia a tréner szerint jó csapat, ellene szerezni egy pontot – mely ráadásul az első lenne a zalaiaknak ebben a bajnokságban – nem rossz eredmény. De ki tudja, ha nincs a vihar, tíz ember ellen akár a győzelmet is kicsikarhatta volna az Andráshida. De ez most már „történelem”...