Frissen Zalából

2021.07.29. 20:54

Egerszegi és keszthelyi érmek születtek a gyermekkorú úszók hódmezővásárhelyi viadalán

Az úszók gyermekbajnokságán, Hódmezővásárhelyen Nagy-Selmeczy Bulcsú, a Zalaco-ZÚK tehetsége triplázott, ugyanis három bajnoki aranyéremmel térhetett haza.

A Zalaco-ZÚK döntős és érmes versenyzőinek hódmezővásárhelyi csoportképe: Nagy Napsugár, Nagy-Selmeczy Bulcsú, Koltai Vanda, Jakab Balázs és Paksa Borbála

Fotó: ZH

Hódmezővásárhely uszodája adott otthont a gyermek korosztályú – 2007-es születésű fiúk, illetve 2008-2009-es lányok – úszó országos bajnokságának, melyen a Zalaco-ZÚK hét versenyzővel képviseltette magát. Az egerszegi csapat eredményesen zárta a viadalt, hiszen a résztvevő 75 klub közül a csapatversenyt az előkelő tizedik helyen sikerült zárnia.

Fotó: ZH

Az első napon a rövidebb távokra került sor, melyek során a 200 méteres pillangón Jakab Balázs 2:16,66 perccel (az előfutamban: 2:15,69, új megyecsúcs) a bronzérmet szerezte meg. A lányok döntőjében Koltai Vanda úszott remekül, aki 2:30,05 perccel a 4. helyen ért célba 200 m pillangón. A leányok 800 méteres gyorsúszásának döntőjében két egerszegi úszó is rajtkőre állt: Nagy Napsugár a dobogóért küzdött, de pár tizeddel (9:15,81) a 4. helyre szorult, szorosan mögötte az 5. helyen ért célba Paksa Borbála (9:30,08). Németh Luca a 9., Aouich Meryem pedig a 14. helyet szerezte meg. A fiúk mezőnye az 1500 méteres gyorsúszással fejezte be a napot, amit Nagy-Selmeczy Bulcsú aranyozott be: 16:32,98-as időeredménye nemcsak a dobogó legfelső fokára vitte őt, de ez lett a szám új megyecsúcsa is.

A második napon a 400 méteres gyorsúszással kezdtek az egerszegiek, ahol a fiúk közül Nagy-Selmeczy Bulcsú megint elsőként csapott a célba, mi több a 4:15,17-es időeredmény újabb megyecsúcs beállítását jelentette. A lányok közül e versenyszám döntőjében Nagy Napsugár (4:32,44) a 4., míg Paksa Borbála (4:40,64) a 6. helyet szerezte meg.

A keszthelyi Szemán Viktória két érmet szerzett az ob-n
Fotó: ZH

A harmadik napon öt döntőben voltak érdekeltek a Zalaco-ZÚK sportolói. Nagy-Selmeczy Bulcsúnak 200 m gyorson (2:02,65) a 3. helyezést sikerült megszereznie. Hatodikként zárt Koltai Vanda 100 m pillangón (1:09,67), és Nagy Napsugár 400 m vegyesen (5:11,83), míg hetedikként végzett Paksa Borbála 200 m gyorson (2:14,91), valamint Jakab Balázs 100 m pillangón (1:03,67).

A negyedik, utolsó napra is maradtak izgalmak. A fiúk 800 méteres gyorsúszásában Nagy-Selmeczy Bulcsúnak sikerült begyűjtenie a harmadik aranyérmét is 8:43,60-as idejével, Jakab Balázs pedig a hetedik, pontszerző helyen csapott célba (9:07,80). A lányok 1500 méteres gyors­úszása zalai szempontból újabb nagy csatát hozott, Nagy Napsugár ezúttal sikerrel küzdött meg a bronzéremért (17:38,62), Paksa Borbála (18:12,01) az ötödik helyen zárt, Németh Luca (18:40,68) a hatodik, Aouich Meryem (18:55,18) pedig a 10. pozícióban végzett.

A Keszthelyi Kiscápák SE öt úszójának sikerült kvalifikálnia magát a bajnokságra. Közülük a legeredményesebben Szemán Viktória szerepelt, akinek három versenyszámban is sikerült a döntőbe jutnia, és ott második helyet szerezni 200 m mellúszásban (2:48,85), és egy harmadik helyet 100 m mellen (1:18,98), valamint egy 8. helyezést elérnie 200 m vegyesen (2:35,10).

A többi keszthelyi versenyző legjobb helyezései. Princz Petra: 11. hely 100 m hát (ideje 1:12,16 perc) és 200 m hát (2:35,56). Dávid Dóra: 12. hely 100 m (1:24,43) és 200 m mell (2:58,92). Vörös Zsombor: 13. hely 400 m vegyes (5:13,44). Németh Emília: 21. hely 100 m hát (1:16,91).