pótolták a mérkőzéseket

2021.03.01. 21:11

Idegenben nyert 5-0-ra az éllovas Zalaszentmihály a II. osztályban

A hét végén újabb, a koronavírus-járvány miatt őszről elhalasztott mérkőzéseket pótoltak a megyei labdarúgó II. osztályban.

ZH

A murakeresztúri Szilveszter Sándor (piros-fehérben) négy gólt is szerzett a Zalaszentgyörgy ellen

Fotó: Szakony Attila

MP Kanizsa Murakeresztúr–Zalaszentgyörgy 6-3 (5-0)

Nagykanizsa. Jv.: Bolla L.

Murakeresztúr: Németh B. – Békefi, Csáki, Tulézi (Novák), Szilveszter S., Rácz (Dezső Zs.), Dezső M., Mihovics, Lukács, Gyuranecz, Polgár (Szilveszter K.). Edző: Visnovics László.Zalaszentgyörgy: Szabó D. – Kovács K. (Sári), Szita, Millei, Farkas B. (Pataki M.), Miszori, Kovács B., Pataki D., Egyed Á., Egyed M., Sonkoly. Edző: Németh János.

Az első félidőben a hazai csapat nagyszerűen játszott, és gólhelyzeteit kihasználva megérdemelt arányban vezetett. A második játékészben kiegyenlítődött a mérkőzés, és a vendégek szépíteni tudtak.

Gólszerzők: Szilveszter S. (4), Lukács (2), ill. Sonkoly (2), Kovács B. Jók: Rácz, Gyuranecz, ill. Sonkoly, Kovács B., Pataki D. U19: Murakeresztúr–Zalaszentgyörgy 4-1.

Kertigépvilág.hu-Böde–ADA Nova 3-0 (2-0)

Zalaegerszeg. Jv.: Egyed P.

Böde: Széplaki – Bakos, Málics (Kiss M.), Kenesey, Kósa N., Flander, Hadrik (Ágoston), Kiss B., Szerdahelyi, Lukács, Turi. Edző: Kósa László.

Nova: Lendvai – Varga T., Nunkovics R., Vitéz, Szekeres J., Koltai (Bedő), Hajdu I. (Nunkovics S.), Ács (Mayer A.), Takács (Szili), Hajdu G., Mayer G. (Podszkos).

A vendégek nagy lendülettel kezdték a mérkőzést, de komoly helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. Míg ők a gyors embereikre alapoztak, addig a hazai csapat próbált focizni. Ez a stílus nem kedvezett a jobb erőkből álló Nova együttesének, egyre többet foglalkoztak a játékvezetéssel, miközben a Böde csapata kétgólos előnyre tett szert. A második félidő ismét vendég rohamokkal kezdődött, de nem tudták megzörgetni a hálót. Elfogyott az ötlet, s a türelem, majd egy novai kiállítás el is döntötte a mérkőzés kimenetelét. Összességében a Böde csapatát jól felkészítette az edző a mérkőzésre, és a hazaiak remek teljesítménnyel, megérdemelten tartották otthon a három pontot. Gólszerzők: Kósa N. (2), Málics. Jók: az egész csapat, ill. senki. Kiállítva: Szekeres J. (53., Nova). U19: Böde-Tungi–Nova 8-1.

A novai Mayer Gergő (zöldben) rúgja el a labdát a bödei Szerdahelyi Péter mellett
Fotó: Katona Tibor

Magnetic Andráshida TE II–Sportklub Gutorfölde 1-3 (0-3)

Zalaegerszeg. Jv.: Vizi I.

Andráshida TE II: Szilasi – Zsuppán B. (Gortka G.), Vincze, Völler, Kaprinai (Horváth A.), Zsuppán K., Balog, Józsa (Gortka D.), Tóth B., Boczföldi, László (Agg). Edző: Szabó II Zsolt.

Gutorfölde: Lóránt – Paucsa, Józsa, Bodó, Major Á., Bédy, Szabó B., Major G., Bujtor, Nyakas (Bátorfi), Soós. Edző: Varga Róbert.

Egy félidőnyi előnyt adott a hazai csapat az ellenfélnek, akik az Andráshida hibáit ki is használták, és jobban is játszottak az első játékrészben.

Gólszerzők: Vincze, ill. Major G. (3). Jók: senki, ill. az egész csapat.

Police-Ola–Bak 6-1 (4-0)

Zalaegerszeg. Jv.: Farsang B.

Police-Ola: Kovács G. (Kéri) – Igazi, Palatin (Kócza), Tausz (László), Csiszár Zs. (Kiss B.), Hegedűs (Tóth B.), Németh K., Hajas (Csiszár G.), Langer, Keskeny, Szekeres. Edző: Konrád Péter.

Bak: Timbókovics – Varga T., Ambrus, Couves Ricky (Horváth A.), Tóth T., Somodi, Németh D. (Deák), Bohár, Pálfi, Hári (Tóth G.), Karakai. Edző: Eszter Róbert.

Az első percekben a Bak két nagy helyzetet is elhibázott, a hazai csapat viszont a kínálkozó lehetőségeit kihasználva tetemes előnnyel vonult félidei pihenőre. A második játékrészben a Police-Ola a biztos előny tudatában kényelmesen futballozott, míg a vendégek nem tudtak megújulni. Összességében egy szimpatikus, sportszerű, de ezen a napon nagyon enerváltan játszó Bakot győzött le a hazai csapat.

Gólszerzők: Csiszár Zs. (3), Hegedűs, Tausz, Kócza, ill. Somodi. Jók: Kovács G., Keskeny, Szekeres, Németh K., ill. senki. U19: Police-Ola–Bak 9-1.

Zalaszentiván–Gelse 4-0 (1-0)

Zalaszentiván. Jv.: Táncos Sz.

Zalaszentiván: Kovács Á. – Tóth M. (Pusztai), Németh Á., Orbán, Udvardi, Rumi, Luter, Kosaras, Hideg (Csiszár), Thuróczi, Tóth B. (Kiss B.). Edző: Balog Zoltán.

Gelse: Dömötör – Kun, Horváth Má., Csizmadia, Benkő, László, Kovács Á. (Zsohár), Horváth Ma., Antal, Pesti (Kiss L.), Nagy M. (Kovács J.). Edző: Tóth Zoltán.

Sportszerű mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat.

Gólszerzők: Hideg (2), Rumi, Orbán. Jók: az egész csapat, ill. senki. U19: Zalaszentiván–Gelse 3-3.

Cserszegtomaj–Z-NET Telekom Becsehely 2-4 (0-4)

Cserszegtomaj. Jv.: Siket L.

Cserszegtomaj: Nagy I. – Boros, Paulin, Kovács R., Árvai, Ács N., dr. Belák, Sándor, Németh Sz. (Lénárd), Ács G. (Kovács I.), Fekete (Szeles). Játékos-edző: Németh Szabolcs.

Becsehely: Iványi – Németh K., Bölcz, Hans (Horváth F.), Matyók (Török), Bódi (Vincze), Májer M. (Navracsics), Szakony, Balassa (Hácskó), Májer S., Molnár M. Edző: Vittman Ádám.

Az első perctől lelkesen küzdő vendégcsapat kíméletlenül kihasználta a hazai védők hibáit, és magabiztos előnyt szereztek a gyenge napot kifogó házigazdák ellen. A szünetben a Cserszegtomaj rendezte sorait, és a második játékrészben mindent megtettek az egyenlítésért, de erejükből csak a szépítésre futotta.

Gólszerzők: Árvai, Kovács R., ill. Molnár M., Májer M., Bódi, Matyók. Jók: dr. Belák, Paulin, Kovács R., ill. az egész csapat. U19: Cserszegtomaj–Becsehely 0-5.

Borsfa–Zalaszentmihály

0-5 (0-1)

Borsfa. Jv.: Kondákor P.

Borsfa: Kovács P. – Vittman (Németh Dá.), Czigány K., Bocskor, Szakony M. (Bethlen), Szakony G. (Kocza), Czigány B., Németh Dé., Farkas M., Mészáros, Somogyi. Edző: Gérnyi István.

Zalaszentmihály: Nagy D. – Csilits (Soós G.) – Szigeti, Soós Máté Bálint (Ujvári), Vida (Szentgyörgyvölgyi), Soós Márk, Varga P. (Horváth M.), Soós B., Janda M., Tricsli (Biczó), Janda Z. Játékos-edző: Biczó Attila. A jobb erőkből álló vendégcsapat megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Gólszerzők: Soós B. (2), Horváth M., Biczó, Ujvári. Jók: Czigány K., Somogyi, ill. az egész csapat. U19: Borsfa–Zalaszentmihály 0-2.

Windoor-Páterdomb–Nagykapornak 2-0 (2-0)

Zalaegerszeg. Jv.: Vass Zs.

Páterdomb: Kocsmár – Száraz, Farkas Á. (Pántya), Gyenese R. (Hajas), Németh A. (Csurgai), Sárközi, Pánczél, Csikós, Propszt (Blaskovics), Pogacsics, Gyenese T. Edző: Horváth András.

Nagykapornak: Rezneki – Peresztegi, Hajdu, Takács, Hegyi (Tóth K.), Németh Gy., Kiss B., Molnár M., Lakatos, Makovecz, Kövécs. Edző: Erdős János.

A Páterdombnak remek játékkal sikerült otthon tartania a három pontot a jó erőkből álló vendégek ellen. Megér­demelt hazai győzelem született.

Gólszerzők: Farkas Á., Pogacsics. Jók: az egész csapat, ill. Peresztegi, Lakatos, Makovecz. U19: Páterdomb–Nagykapornak 1-1.