Két győzelem idegenből

2021.02.16. 18:20

A kézilabda NB II. tavaszi nyitányán 50 százalékot teljesítettek a zalai csapataink

Két-két győzelem és vereség volt a zalai mérleg a kézilabda NB II. elmúlt hétvégi, továbbra is zárt kapus fordulójában.

Marcali. Jv.: Marosi, Pap.

Hévíz: Molnár – Lázár 2, Burghardt. V. 9, Penzer 1, Holczbauer 7, Burghardt L. 7, Novikova 3. Csere: Fekete, Balogh B. 1. Edző: Kissné Gliba Adrienn.

Sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok (4-4, 12-12), ám a második félidő közepére elléptek a vendégek (20-25). A szűk kerettel felálló Hévíz értékes sikert aratott az időnként túlzottan keményen játszó somogyi együttes ellen. A zalaiak játékban is előreléptek.

Kissné Gliba Adrienn: Ismét nagyot játszott a csapat, pedig kevesen voltunk. Molnár Anna remekelt a kapuban, Burghardt Viktória pontosan lőtt, de az egész csapat elismerést érdemel.

Siófok KC U22–Egerszegi KK 31-25 (19-10)

Siófok. Jv: Snóbli B., Snóbli Gy. EKK: Becze – Pem 6, Gotthárd 2, Balogh V. 1, Borbély 8, Jáger, Újhelyi 3. Csere: Góth 1, Marton 4. Edző: Csatáné Balogh Beatrix.

Az első félidő közepéig jól tartotta magát a betegségektől tizedelt EKK, mely a folytatásban nem tudta tartani a hazaiak tempóját. Fordulás után összeszedettebben játszottak az egerszegiek, többször sikerült megállítaniuk a siófoki lányok rohanását.

Csatáné Balogh Beatrix: Összességében elégedett vagyok, nagyot küzdöttünk, a második félidőt megnyertük. Következő mérkőzésünket otthon, illetve Zalaszentgróton játsszuk, remélem, sikerül pontot szereznünk.

Tungsram SE Nagykanizsa–Balatonboglár 23-28 (11-15)

Nagykanizsa. Jv.: Rozina, Ujvári.

Tungsram: Tóth V. – Szmodics V. 3, Szabó E. 4, Zvolenszky 13/4, Füstös 2, Csivre V., Szmodics D. 1. Csere: Ferenczy, Kovács D., Csivre E., Janzsó, Ács, Andor, Horváth A. Edző: Baranyai Zsolt.

Alsóházi rangadót vívott a két csapat, és a találkozót koncentráltabban kezdték a balatonbogláriak. Mindkét csapat a második bajnoki győzelméért hajthatott a szezonban, a Balaton-partiak pedig az első 30 perc során szerzett előnyüket igyekeztek megtartani a második játékrészben. A sereghajtó kanizsaiak két gólnál közelebb nem tudtak kerülni riválisukhoz, amely nagyon fontos két ponttal lett gazdagabb a mérkőzésen.

Férfiak:

Hőgyészi SC–Tungsram SE Nagykanizsa 28-30 (14-17)

Tamási. Jv.: Ács, Báder.

Tungsram: Takács Á. – Kiss L. 1, Kiss G. 1/1, Hári 2, Széles 9/5, Péter B., Baranyai Zs. 2. Csere: Szabó M. (kapus), Kisgéczi 2, Balogh P. 1, Vadász 10, Kozics 2, Csalló. Játékos-edző: Csalló Ádám.

Fotó: Szakony Attila / Zalai Hírlap

A listavezető kanizsai csapat súlyos sérülés miatt elvesztette egyik kulcsemberét a mérkőzés elején, a folytatásban pedig a Tungsram nagy lelkierőről tett tanúbizonyságot. A házigazda 19-19-nél tudott utoljára egyenlíteni, s bár végig ellenfele nyakán lihegett, zalai részről Széles Nándor és Vadász Márton góljai mindig a legjobbkor érkeztek és fontos sikert értek.

A KULCSEMBER SÚLYOS SÉRÜLÉSE

A férfiaknál listavezető Tungsram hőgyészi győzelmét súlyos sérülés árnyékolta be. „A találkozó 7. percében Péter Barnabás egy rossz talajfogás után súlyos bokasérülést szenvedett – tájékoztatott Nagyvizeli Norbert, a kanizsaiak technikai vezetője. – Jó 50 percet állt a mérkőzés, játékosunkat a siófoki kórházba szállították, ahol azonnal meg is operálták. Gyors felépülést kívánunk neki!” A legfrissebb információk szerint a Péter Barnabás bokaízületét alkotó csontok törtek el, míg a szalagok nem szakadtak, „csak” megnyúltak. Ám felépülése így is hosszú hónapokig tarthat.