Egy félidőt bírtak

2021.01.03. 20:49

A ZTE NKK harcos volt, de a Vasas nyert

Gyorsan a pályán kezdte az évet a ZTE NKK NB I. A-csoportos női kosárlabdacsapata, hiszen vasárnap a Vasas Akadémia vendége volt. Az egerszegiek az első félidőben egészen jó dolgokat mutattak, de aztán a második húsz percben a Vasas teljes mértékben érvényesítette a papírformát.

Szabó Petra (fehérben) a ZTE NKK legjobbja volt a fővárosban

Forrás: Zalai Hírlap

Vasas Akadémia – ZTE NKK 86-62 (30-26, 16-16, 25-6, 15-14)

Budapest, zárt kapuk mellett. Jv.: Pozsonyi, Nagy V., Sörlei.

Vasas: Papp 2, Bach 14/3, Tóth O. 8, Madár K. 7/3, Fraser 14. Csere: Smalbegovic, 13/3, Budacsik 7, Szerencsés 6, Madár E. 6, Hizsnyik 5, Salamon 4. Vezetőedző: Milos Pavlovic.

ZTE NKK: Dzombeta 10, Mányoky 13/9, Horváth Fr. 1, Szabó P. 27, Tuchscherer 11/3. Csere: Dömötör, Chroméj, Kulcsár, Horváth Fa. Vezetőedző: Ambrus Péter.

A papírforma alapján esélytelenül, de annál harcosabban kezdett a ZTE NKK a fővárosi összecsapáson. A 4. percben átvette a vezetést (8-14), Mányoky Judit hibátlanul célzott (20-23), aztán a negyed hajrájában fordított a házigazda (27-24). A folytatásban is jól tartotta magát a ZTE NKK, így a Vasas nem tudott nagyobb különbséget kiharcolni. A lepattanóharc idővel átbillent a hazaiak oldalára, ami az eredményben is megmutatkozott (43-30), ám a félidő hajrájában 5 pontra feljött a ZTE NKK (45-40).

Fotó: Pezzetta Umberto / Zalai Hírlap

A második félidőt nagy rohanással kezdte a Vasas, amely egy 15-0-s sorozattal már jelentősen ellépett (61-42). A ZTE NKK öt perc után szerzett pontot és a harmadik negyedben mindössze hat egységet szerzett, amivel végleg megpecsételődött a sorsa. A Vasas játékosai gyorsabbak voltak, megint öt perc kellett ahhoz, hogy a ZTE ebben a negyedben is először betaláljon (80-50). A hajrában Szabó Petra pontjai javítottak a zalaiak helyzetén (aki 27 pontja mellé 12 lepattanót is gyűjtött), de összességében a Vasas érvényesítette a papírformát és simán győzött. A ZTE NKK továbbra is nyeretlen a bajnokságban.

Ami a hét vége további találkozóit illeti, a férfiaknál az éllovas Naturtex-Szegedi TE-Szedeák 87-78-ra győzött az Alba Fehérvár vendégeként.

A kosárlabda NB I. A-csoportjának további hét végi eredményei.

Férfiak: Alba Fehérvár – Naturtex-SZTE-Szedeák 78-87, Kecskemét – Jászberény (elmaradt), Falco KC Szombathely – Kaposvár 84-72. Nők: Szekszárd – FCSM Csata 87-83, BEAC Újbuda–Sopron Baslket 52-77, PINKK Pécs– Győr 63-97, Cegléd –TFSE-MTK 93-89, PEAC– DVTK 67-71.