későn kezdtek felzárkózni

2020.12.13. 19:54

Kanizsai Vadmacskák: kevés volt megnyerni az utolsó negyedet

A női amatőr kosárlabda NB I 9. fordulójában középmezőnyhöz tartozó ellenfelet fogadott a Vadmacskák.

Kühne László

Jurkó (fehérben) volt a Kanizsa egyik legjobbja

Forrás: Zalai Hírlap

Fotó: Szakony Attila

Kanizsai Vadmacskák SE- Bajai NKK 71-80 (12-23, 18-19, 16-21, 25-17)

Zárt kapuk mögött. Jv.: Koncsek, Fleischmann.

Kanizsa: Fuisz 20, Zsámár P. 6, Jurkó 20, Kovács R. 6, Bánhegyi B. 3. Csere: Füredi 8, Csuha 4, Horváth L. 2, Szórád 2, Bánhegyi D. Edző: Gábor Erzsébet.

Fotó: Szakony Attila / Zalai Hírlap

A bajaiak valamivel összeszedettebben kezdték a találkozót (8. p.: 12-17), az első negyed végéig pedig már csak ők szereztek kosarat. A második felvonásban a két együttes között állandósult a különbség.

Nagyszünet után sem sikerült a KVSE-nek tíz ponton belülre kerülnie, sőt (36-53). A zárónegyedben aztán zárkózni kezdett a tabella 10. helyén álló házigazda, ám arra már nem volt elég az idő, hogy utol is érje ellenfelét.

Gábor Erzsébet: „Az első három negyedben a játék minden elemében felülmúlt bennünket a vendégcsapat. Az utolsó tíz percre feljavult a támadójátékunk, de fordítani sajnos már nem tudtunk.”

Jók: Jurkó, Füredi, Csuha.