kosárlabda

2020.12.30. 20:00

Becsülettel küzdött a ZTE NKK, de ez most sem eredményezett győzelmet

Az idei esztendő utolsó bajnoki fordulójában a ZTE NKK a PEAC Pécs együttesét fogadta. Korábbi években nagy csatákat vívott egymással a két csapat. A harcosság most is megvolt, de pontosabb játékkal a Pécs nyert.

Jóna István

20201230 Zalaegerszeg női kosárlabda nb1 ZTE NKK(fehér)-PEAC-PÉCS(fekete) Katona Tibor KT Zalai Hírlap

Fotó: © Katona Tibor

ZTE NKK-PEAC Pécs 56-82 (17-25, 12-19, 9-18, 18-20)

Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Görfy, Tóth, Németh

ZTE NKK: Dzombeta 14/6, Horváth Fru. 3, Kulcsár 5/3, Szabó 13, Tuchscherer 13/9, csere: Mányoky 2, Horváth Fa. 2, Chroméj, Dömötör 1, Németh 3/3, Szabó. edző: Ambrus Péter

PEAC Pécs: Szűcs R. 14/6, Strautmane 6/6, Habling 4, Kiss 12, Andusic 16, csere: Sarok 6/6, Kaposi 11, Wentzel 10/6, Sánta, Hegedüs, Bojtár, Szűcs L. 3/3 edző: Csirke Ferenc

Kipontozódott: Tuchscherer 31p.

Valamivel pontosabban kezdett a vendégcsapat és a 2. percben 5-0-ra elléptek. A védekezésre koncentráltak a hazaiak, így a támadásaikban nem voltak pontosak. A negyed felénél Dzombeta és Tuchscherer tripláival egy pontra zárkózott a ZTE NKK (10-11). A baranyaiak kiemelten figyeltek a zalaiak bosnyák irányítójára így több lehetősége volt Tuchscherernek és Horváth Fruzsinának a pontszerzésre. A játékrész második fele a pécsieké volt nyolcpontos előnyt szereztek (17-25). Mindkét csapat nagyon akart és ez a pontszerzés rovására ment. A 13. percben Strautmane triplájával mozdultak el a vendégek és állandósították a tíz pont körüli különbséget. Ambrus Péter rövid időn belül kétszer is időt kért, ami hasznosnak bizonyult, hiszen Szabó pontjaival csökkent a különbség (29-36). A félidő hajrája ismét a PEAC-é volt, akik Strautmane és Wentzel hárompontosaival szilárdították meg előnyüket (29-44). A nagyszünet után beragadt a ZTE NKK, a vendégek kihasználva palánk alatti fölényüket egy 10-0-s futással növelték a távolságot (29-54). Hazai időkérést követően Tuchscherer szerzett újabb triplát, de ez csak szépségtapasz volt, mivel a vendégek fokozatosan növelték előnyüket (38-62). A 31. percben Tuchscherer kipontozódott. A ZTE NKK becsülettel küzdött, helyenként biztatóan játszott, de ez csak a tisztes helytálláshoz volt elegendő.