Egerben és Győrben zajlottak le újabb korosztályos cselgáncsbajnokságok

2020.11.23. 18:41

Fiatal zalai judókák ob-érmei

Folytatódott a cselgáncsozóknál az országos bajnokságok sorozata. Egerben 87 egyesület több, mint 300 versenyzője volt ott a Diák A és B ob-n, majd következett Győrben a Diák C és serdülő viadal. Ahogy a korábbi viadalokon, ezeken az eseményeken is ott voltak a zalai klubok képviselői.

Gál Márk (NTE), valamint Takács Nóra és Verebi Ákos (ZJSE)

Egerben mind a három zalai társulat, vagyis az egerszegi és a két kanizsai egyesület tagjai is rajthoz álltak. A Zalaegerszegi Judo SE öt versenyzője közül a Diák B korosztályban Takács Nóra és Verebi Ákos ezüstérmet szerzett. A ZJSE versenyzőinek helyezései. Diák B, 30 kg: 2. Takács Nóra. 55 kg: 2. Verebi Ákos. Diák A, 50 kg: 5. Simon Márk. +66 kg: 9. Tuboly Márton.

A Nagykanizsai TE 1866 csapata szintén két éremmel gazdagodott Egerben: Gál Márk és Gombor Alexandra állhatott fel a dobogóra.

Az NTE 1866 eredményei. Diák B, 35 kg: 2. Gál Márk. Diák A, 56 kg: 3. Gombor Alexandra.

A Nagykanizsai Judo Klub Egyesület-Röntgen Kanizsa csapata is érmekkel tért haza, ám nekik jutott a legfényesebb medálból is, Pirbus-Gróf Nóra révén, aki a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel. Mellette Nagy Kornél bronzérmes lett. Az NJK eredményei. Diák B. 27 kg: 1. Pirbus-Gróf Nóra. 36 kg: 7. Gyulai Eliza. Diák A. 54 kg: 3. Nagy Kornél. 66 kg: 5. Tamás Levente, 7. Weinausz Péter.

Pirbus-Gróf Nóra és Nagy Kornél (NJKE)

A Győrben megrendezett Diák C kategóriájú, illetve serdülő korosztályos ob-n a Zalaegerszegi Judo SE és az NTE 1866 képviselte a zalai színeket. A Diák C korosztályban Volner Panna (ZJSE) 30 kg-ban megnyerte az ob-t, ugyanitt Kalányos Anna (NTE) harmadik lett. A 36 kg-ban Orbán Noémi (NTE) szintén első helyen végzett. Diák C. Zalai eredmények. Leányok, 30 kg: 1. Volner Panna (ZJSE), 3. Kalányos Anna (NTE 1866). 36 kg: 1. Orbán Noémi (NTE 1866). Fiúk, 36 kg: 7. Gyökeres Bertalan, 9. Sós Lázár (NTE 1866).

Kalányos Panna és Orbán Noémi (NTE), mögött edzőjük,
Mester Józsefné
Kovács Ákos (NTE)
Volner Panna (ZJSE)

A serdülők közel 250 tagú mezőnyében is jutottak érmek a zalai színek képviselőinek. A ZJSE részéről Ódor Noel (36 kg) ahogy a korábbi években, most is dobogón végzett: a tavalyi év bajnoki címe után ezüsttel zárt. Az NTE 1866 versenyzői közül Kovács Ákos (40 kg) szintén érmet szerzett, harmadik lett. A serdülő ob zalai eredményei. Fiúk, 36 kg: 2. Ódor Noel (ZJSE). 40 kg: 3. Kovács Ákos (NTE 1866). +81 kg: 7. Nagy Adrián Vajk (NTE 1866). Leányok, 57 kg: 9. Gombor Alexandra (NTE 1866). 63 kg: 9. Balogh Janka (NTE 1866).