Fedett pályás versenyen

2019.01.21. 19:34

Szűcs Valdó Eb-szintet futott Bécsben

Európa-bajnoki szintet futott a hétvégén egy Bécsben lezajlott fedett pályás versenyen Szűcs Valdó, a Zalaszám-ZAC atlétája.

Szűcs Valdó Fotó: ZH Archívum

A klubnál remélik, hogy a tények nem hazudnak, és Szűcs Valdó idei felkészülése valóban jobban sikerült a tavalyi­nál. A ZAC versenyjelentésében is olvasható, hogy az Angliában egyetemista gátfutó felépült sérüléséből és sokat edzőtáborozott.

Szombaton Bécsben nemzetközi versenyen indult Szűcs Valdó, és a 60 méteres gátfutásban 7,80 másodperccel magabiztosan nyerte az évad első viadalát. Ideje pedig 3 századdal jobb, mint az Eb kiküldetési szint, aminek a versenyző és itthoni mestere, egyben nevelőedzője, Kámán Ferenc is örül.

Bécsben remekelt a Zalaszám-ZAC ifjúsági válogatott rövidtávfutója, Dienes Mátyás is, aki 60 m-en 7,12 mp-es idővel ezüstérmes lett, 200 m-en pedig 22,69 mp-cel 4. helyen zárt. Muszil Ágnesnek 400 m-en 61,82 mp-es teljesítménnyel a 6., Ott Benjamin ugyanezen a távon 51,18-as idővel a férfiak között a 8. helyen ért célba. Az utánpótlás korúaknál Pető András 400 m-en 52,47 mp-cel 7. lett, 200 m-en 23,79 mp-es idővel 8. helyezést ért el.