II. osztály Északi-csoport

2018.06.04. 18:37

Északon az Andráshida TE, délen a Gutorfölde a 2017/18-as bajnok

A hét végén a 4. játéknapra került sor a megyei labdarúgó II. osztály rájátszásában. Északon az Andráshida TE a Böde vereségének köszönhetően már biztosan bajnok, míg délen a Gutorfölde az üldöző Gelse ellen rangadót nyerve szerezte meg az aranyérmet egy fordulóval a zárás előtt.

Zalai Hírlap Sport

A zalakomári Bagó Balázs (zöldben) próbálja szerelni Halajkó Attilát a Miklósfa–Zalakomár (1–3) találkozón Fotó: Gergely Szilárd

Észak, Felsőház

Böde–Zalaszentiván 1–2 (0–1) Böde. Jv.: Kovács P. Böde: Széplaki – Babati B., Kósa II L., Szita, Kósa N., Molnár A., Káli (Péteri), Kiss Zs., Szabó Cs., Vörös, Turi. Edző: Kósa László. Zalaszentiván: Gál – Csiszár, Rumi Ro., Rumi Ró. (Zelko), Tóth D. (Méhes), Viola, Szeglet, Papp D., Udvardi, Németh B., Hideg. Edző: Nagy Péter. Ezen a mérkőzésen nem a játékosoknak jutott a főszerep, a döntetlen reálisabb eredmény lett volna a játék képe alapján. A bödeiek gratulálnak az Andráshida TEnek a bajnoki címhez. Gólszerzők: Kósa N., ill. Papp D. (2). Jók: senki, ill. az egész csapat. Kiállítva: Zelko (94., Zalaszentiván).

Cserszegtomaj–Helsa Andráshida TE 2–2 (1–0) Cserszegtomaj. Jv.: Vörös L. Cserszegtomaj: Fonnyadt – Kiss A. (Bonyai), Boros D. (Éles), Ács G., Kovács B., Cser, Ács N., Belák, Belina, Németh Sz., Fekete (Csillag). Edző: Fejérvári Ferenc. Andráshida TE: Pék – Agg P., Gergye (Sebők), Nikitscher (Májer), Orbán, Düh (Molnár N.), Péter, Vincze (Agg Z.), Domokos, Józsa, Parrag (Boczföldi). Edző: Szabó II Zsolt. Fejérvári Ferenc, a Cserszegtomaj edzője a mérkőzés után úgy fogalmazott, hogy ő sem tud mást mondani, mint Horváth Ferenc, a Balmazújváros vezetőedzője, teljesen mindegy, hogy mit nyilatkozik, két nap múlva már úgyse fog emlékezni rá senki. Gólszerzők: Ács G., Kovács B., ill. Domokos, Józsa. Jók: az egész csapat, ill. Domokos, Molnár N., Orbán, Nikitscher, Gergye.

Nagykapornak–Police- Ola 3–4 (1–1) Nagykapornak. Jv.: Aczél L. Nagykapornak: Ávár – Bolla, Zöldvári, Cserép, Tóth K. (Hajas), Süle (Büki), Németh P., Németh Gy., Földes, Makovecz, Kövécs. Edző: Sümegi István. Police-Ola: Nagy L. – Lukács B. (Karakai), Igazi, Lukács P., Bognár, Csiszár Zs. (Millei), Kócza (Békési), Kovács B., Balogh G., Goldfinger, Keskeny. Edző: Czigola Zsolt. Megérdemelt vendéggyőzelem. Gólszerzők: Makovecz (2), Németh Gy., ill. Kócza (2), Goldfinger, Csiszár Zs. Jók: Makovecz, Németh P., Németh Gy., ill. Lukács P., Goldfinger, Bognár, Kócza, Csiszár Zs. Az 5. forduló programja: Vasárnap, 18.00: Andráshida TE–Böde, Police-Ola– Cserszegtomaj, Zalaszentiván– Nagykapornak.

Észak, Alsóház

Páterdomb–Pölöske 2–2 (2–2) Zalaegerszeg. Jv.: Vincze G. Páterdomb: Gergály – Czotter, Dén, Gyenese R., Kulcsár, Németh L., Czirók (Németh Á.), Csikós, Tuboly, Boronyák, Gyenese T. Edző: Csaba Gyula. Pölöske: Borsos – Szabó F., Katona, Gaál, Vida, Soós, Csilits R., Horváth L. (Csilits A.), Sali, Imre, Mészáros. Az első félidőben felváltva vezettek a csapatok, a játékrész utolsó percében egyenlítettek a vendégek. Szünet után mindkét csapat eldönthette volna a maga javára a mérkőzést, de a helyzetek kimaradtak, így maradt az igazságos döntetlen. Gólszerzők: Németh L. (2), ill. Mészáros, Horváth L. Jók: Gergály, Csikós, ill. Mészáros, Vida, Katona.

A Pölöske vezető gólját szerző Horváth László (jobbra) fedezi a labdát a páterdombi Gyenese Richárd
mellett a két csapat 2–2-es döntetlennel végződő vasárnapi mérkőzésén Fotó: Szekeres Péter

Z-Service Zalaszentmihály– Zalaszentgyörgy 7–1 (5–1) Zalaszentmihály. Jv.: Zlatár Cs. Zalaszentmihály: Kovács Z. – Szentgyörgyvölgyi, Janda Z., Sebestyén (Megyesi), Ujvári, Janda M., Biczó (Németh Á.), Cseke, Horváth M. (Horváth Sz.), Varga P., Simon. Edző: Kámán Attila. Zalaszentgyörgy: Szabó D. – Cséber (Németh G.), Boronyák, Cserkuti, Németh A., Galambos, Sári, Horváth I., Kalamár (Szabó P.), Béres, Varga A. Edző: Srágli Tamás. Megérdemelt hazai győzelem született. Kámán Attila, a hazaiak vezetőedzője ezúton szeretne elbúcsúzni a zalaszentmihályi közönségtől és a csapattól, köszönetet mond az elmúlt 5 esztendőért és sok sikert kíván a Zalaszentmihály SE-nek a továbbiakban, mivel a Pölöske elleni idegenbeli mérkőzésen ül utoljára a csapat kispadján. Gólszerzők: Simon (2), Ujvári, Horváth Sz., Biczó, Varga P., Horváth M., ill. Horváth I. Jók: az egész csapat, ill. senki. Az 5. forduló programja: Vasárnap, 18.00: Zalaszentgyörgy– Türje, Pölöske– Zalaszentmihály.

Dél, Felsőház

Sportklub Gutorfölde– Gelse Termál 3–2 (2–2) Gutorfölde. Jv.: Kiss N. Gutorfölde: Nyakas Ba. – Paucsa, Józsa M., Soós T., Major Á., Jakab, Farkas P. (Major G.), Bakonyi, Józsa R., Nyakas Be. (Kása), Soós D. (Pencz). Edző: Varga Róbert. Gelse: Dömötör – Budai, Horváth R., Kalamár, Balogh P., Kovács B., Kuzma, Kolperger, Csizmadia, Horváth T., Nagy M. Edző: Tóth Zoltán. Nagyon sok nézővel, szurkolótáborokkal, igazi bajnoki döntőt játszott a két csapat. A hazaiak az első félidő elején kétgólos előnyre tettek szert, amelyet a vendégcsapat a játékrész végéig kiegyenlített. Szünet után nagy küzdelem folyt a győzelem megszerzése érdekében, amely a 82. percben sikerült a Gutorföldének, és ezzel megszerezte a bajnoki elsőséget. Nagy öröm a hazaiaknál a felnőttcsapat bajnoki aranyérme mellett, hogy az ifjúsági csapat is aranyérmes lett, és így kiváló szezont zárt a gutorföldei sportegyesület. Gólszerzők: Nyakas Be. (2), Soós T., ill. Kovács B., Kolperger. Jók: a teljes hazai, ill. az egész vendégcsapat.

Miklósfa–Flexibil-Top Zalakomár 1–3 (1–0) Nagykanizsa. Jv.: Novák R. Miklósfa: Gyulai – Kálovics, Boros, Hammer, Halajkó, Németh T., Puskás, Balogh T., Czapári, Gombos (Németh D.), Egervári (Szollár). Játékos-edző: Gyulai Attila. Zalakomár: Tóth-Pajor M. – Dukai, Horváth Zs., Bagó (Mészáros), Csalló, Horváth I., Fábián, Szefcsik (Kovács A.), Madarász, Csizmadia (Tóth Gy.), Földesi. Edző: Kiss István. Az erősen tartalékos hazai csapat ellen megérdemelt vendéggyőzelem. Gólszerzők: Puskás, ill. Madarász (2), Szefcsik. Jók: a teljes hazai, ill. az egész vendégcsapat. Az 5. forduló programja: Vasárnap, 18.00: Zalakomár– Gutorfölde, Nova–Miklósfa.

Dél, Alsóház

Felsőrajk–Bak 7–0 (1–0) Felsőrajk. Jv.: Kondákor M. Felsőrajk: Molnár K. – Horváth A., Magyar, Zsoldos F., Horváth L. (Kiss F.), Kiss Sz., Deák (László), Godina, Zsoldos Sz., Szabó D., Szabó S. (Török). Edző: Nagy Gábor. Bak: Timbókovics – Balatoni (Sebők), Tarsoly N., Tarsoly R., Tarsoly P., Pencsov, Tóth T., Pálfi, Szakmeiszter (Csurgai), Flander, Zsuppány (Eszter). Edző: Eszter Róbert. A tavaszi szezonban mindössze a második hazai mérkőzését játszotta a Felsőrajk. A küzdelmes, nézőcsalogató találkozón a második félidőben a helyzeteit kihasználó hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott a mezőnyben jól játszó vendégek ellen, akik az első félidőben rengeteg gólhelyzetet hagytak ki. Nagy Gábor, a hazaiak vezetőedzője köszöni mindenkinek az egész éves munkáját, aki valamit is tett azért, hogy Felsőrajkon sportegyesület tudjon működni. Gólszerzők: Zsoldos Sz., László, Molnár K., Kiss F., Szabó S., Deák, Zsoldos F. Jók: az egész csapat, ill. Tóth T., Pálfi, Tarsoly R. Az 5. forduló programja: Vasárnap, 18.00: Bak–Tófej, Borsfa–Felsőrajk.