Bajnoki elsőség maszkban

2020.09.18. 19:39

Élő verseny zárta a 13 fordulón át online zajló sorozatot

Budapesten rendezték meg a 2020. évi online magyar karate kata bajnokság 14. fordulóját.

KA

Veilinger Ádám és Lőcsei Fanni Lili a bajnoki trófeákkal Fotó: ZSKE

A formagyakorlatban kiírt bajnokság első 13 fordulója online zajlott, de a zárás már élő megmérettetés lett, szigorú járványügyi intézkedések mellett. Az összesített ranglista alapján döntötték el a bajnoki címek sorsát.

A Zalaegerszegi Shotokan Karate Egyesület két versenyzője, Lőcsei Fanni Lili és Veilinger Ádám is részt vett a sorozaton. Előbbi a rendhagyó körülmények miatt a zárófordulóban végig maszkban versenyzett, és szépen kivitelezett formagyakorlatokkal magabiztosan nyerte az U14 kategóriát. Veilinger Ádám pedig végül a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A 14 verseny összesített ranglistája alapján Lőcsei Fanni Lili nagy fölénnyel nyerte a bajnokságot, és Veilinger Ádám is szépen teljesített, hiszen kitartásának és szorgalmának köszönhetően szintén bajnoki címet szerzett.

A versenyzőket Molnár Tamás edző készítette fel.