2010.05.16. 16:10

Döntetlen Szombathelyen (videóval frissítve)

Két ellentétes félidőt hozott az 58. örökrangadó. Az első félidő a hazaiaké volt, a második játékrészben azonban a ZTE futballozott fölényben. Megérdemelt a pontosztozkodás, a ZTE ezzel viszont nagy valószínűséggel kiszállt a bronzéremért folytatott harcból.

Urbanics Pál

Kb. 5000 néző előtt melegítenek a csapatok. A ZTE szempontjából mindenképp előnyös a meccsek múltja, hiszen legutóbb 14 éve szenvedtek vereséget Szombathelyen. A cél ma sem lehet más, mint a győzelem, hiszen a bronzérem megszerzésére még mindig van egy halvány remény.

Haladás - ZTE FC 1-1 (1-0)

ZTE FC: Vlaszák - Kocsárdi, Miljatovic, Bogunovic, Kovács - Szalai, Máté, Kamber, Horváth - Magasföldi, Rudnevs.

Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Lengyel, Tóth P. - Simon Á., Molnár, Halmosi, - Nagy, Oross, Kenesei.

Gólszerzők: Kenesei a 19 percben ill. Rudnevs az 57. percben

Róth Antal: A második félidőben felénk kerekedtek a zalaiak, egy kicsit elfáradtunk. Az első félidőben mi, a második félidőben a Zalaegerszeg játszott fölényben. A döntetlen számunkra többet jelent, hiszen a bajnokság egyik élcsapata látogatott ma hozzánk.

Csank János: Az első félidőben több eladott labdánk volt. A második játékrészben a szél már minket támogatott, kis szerencsével nyerhettünk volna. A döntetlen azonban reális, egy jól felkészített csapat ellen játszottunk.

A mérkőzés on-line közvetítése:

1. félidő:

1. perc: A ZTE kezdi a mérkőzést.

3. perc. Rudnevs próbálkozott távolról, de nagyon gyengére sikerült a löket.

5. perc: A csapatok egyelőre az ismerkedésnél tartanak, nem rontanak egymásnak ez jól látható.

Az örökrangadóhoz képest viszonylag kevés néző van, ez a rossz időjárás számlájára írható...

9. perc: Oross került gólhelyzetbe, de rosszul vette át a labdát, így Vlaszák tisztázni tudott.

12. perc: Kamber kevergetett a 16-os vonalánál majd váratlanul kapura fordult. Jó csavarását Rózsa ütötte ki szögletre, amiből semmi nem történt.

13. perc: Miljatovic rúgja fel Halmosit, villan a sárga. A szabadrúgást Kenesei küldi kapura, veszélytelenül.

15. perc: Rudnevs baloldali elfutása után csúnyán ellövi a kapu előtt a labdát. Több volt ebben az akcióban.

18. perc: Horváth András rászúrja kb. harmincról, de nem tud túljárni a kapus eszén.

19. perc: Vezet a Haladás. Tóth jól ad be a bal oldalról, Bogunovic aláfut a labdának, Kenesei viszont nem, a kaputól 2 méterre befejeli azt. Vlaszák csak asszisztálni tudott: 1-0.

Bár nem érdemtelenül jutott vezetéshez a szombathelyi csapat, a ZTE-nek eddig több lehetősége volt.

23. perc: Kis híján kettővel vezet a Haladás. Schimmer jobb oldali beadását nem tudják tisztázni a védők, Oross fejese azonban középre ment, pont Vlaszák kezébe.

25. perc: Magasföldi egy csel után középről lőtt kb 17 méterre a kaputól. Kis híján sikerült kilőnie a labdát a stadionból.

26. perc: Kenesei jobb oldali szöglete után Tóth tudott tisztán fejelni. Maradjunk annyiban: nem sikerült túl jól.

27. perc: Kenesei jobb oldali baeadása csúszik el Halmosi előtt.

A gól után mezőnyfölényben játszik a Haladás.

31. perc: Horváth András is besárgul egy rossz ütemű becsúszás után.

35. perc: Majdnem egyelített a ZTE FC. Kamber bal oldli beadásába csúsztatott bele Kovács, de Rózsa reflexmozdulattal, óriási bravúrral hárít.

36. perc: Újabb nagy Rózsa védés, ezúttal a kilépő Rudnevs lövését tisztázza lábbal.

A ZTE FC kezdi visszanyerni a kapott gól után önbizalmát, ez most már helyzetekben is megmutatkozik.

41. perc: Horváth András lökete megy csúnyán fölé.

45. perc: Rudnevs lekészítette a labdát Horváth Andrásnak lövésre, aki 30 méterről mellé lőtt.

Félidő. A félidei statisztikák enyhe ZTE fölényt jeleznek. A labdabirtoklás 48%-58%. A kapuralövések száma: 5 illetve 8.

2. félidő:

46. perc: Kocsárdi helyén Pavicevic játszik. A ZTE rutinos jobbhátvédje helyén egy támadó a pályán a vendégeknél. Magasföldi rántja vissza Schimmert. Sárga lapot kap az akcióért.

47. perc: Kovács szorul ápolásra egy rossz lépés után.

48. perc: Magasföldi bal oldali szögletét csavarja kapura, Rózsa kiüti azt a kapu torkából.

51. perc: Kovács helyén Sluka a pályán. A fiatal játékos nem tud tovább játszani sérülése után. Érdekesség, hogy Sluká sem védő, így újabb támadószellemű játékos került a csapatba egy defenzívebb felfogású helyett - igaz ezúttal kényszerből.

53. perc: Oross is besárgul. Sípszó után lőtt kapura.

57. perc: Egyenlít a ZTE! Sluka jobb oldali beadása után Rudnevs juttatja a hálóba a labdát csukafejessel. Rózsának esélye sem volt: 1-1.

60. perc: Kenesei bal olali beadása megy el Nagy orra előtt.

65. perc: Kenesei szabadrúgása után Halmosi szerencsétlenkedik el nagy helyzetet. Olyan testrésszel próbálja betenni a kapuba a labdát, amivel nagyon nehéz...

66. perc: Lengyel kap sárgát Pavicevics elleni szabálytalanságáért.

68. perc: Tóth Péter kap sárgát Sluka felrúgásáért.

Mezőnyjáték folyik nem forognak veszélyben a kapuk.

73. perc: Simon kapáslövése megy kapu mellé.

74. perc: Cserél a ZTE. Magasföldi helyén Balázs játszik tovább. A Sluka elleni szabálytalanság után Molnár Balázs sárgul be.

77. perc: Kamber szerzett labdát Orosstól, de 17 méteres lövése megpattant egy védőn, így centikkel a kapu mellé ment.

79. perc: Kettős csere a Haladásban: Simon Attila játszik tovább Kenesei helyén, Csontos  pedig Schimmert váltja.

80. perc: Bogunovic fejelt egy hajszállal fölé. Kamber ezúttal is jól adott középre.

82. perc: Újabb csere a Haladásnál. Orosst váltja a rutinos Bogdanovic.

A csapatok mintha kicsit elfáradtak volna a mérkőzés végére, jelzi ezt a sok technikai hiba.

89. perc: A ZTE bal oldali szöglete után tisztáznak a védők.

A játékvezető két percet hosszabbít.

92. perc: Vége a mérkőzésnek.