Foci

2009.11.09. 09:09

Sokat érő Rajcomar-dupla

Zalaegerszeg/Budapest - A labdarúgó NB I Nyugati-csoportjában a Hévíz kikapott, míg a ZTE FC II. hosszú idő után ünnepelhetett: a Honvéd II. otthonában győzött.

Zalai Hírlap

Ajka: Jánosa (Grőber,67.) - Gyűrűsi, Subic, Pákai, Gunther - Manganelli, Pothárn, Szabó L., Horváth Á. (Major N., 60.) - Mihalecz P., Gaál (Kovács G., 76.). Vezetőedző: Artner Tamás.

Hévíz: Szabó A. - Buzási, Sipos Zs., Kovács Zs., Buza B. - Balogh L., Páli N., Czafit, Kerek (Kottán, 85.) - Marosvölgyi (Tóth L., 72.), Covic. Vezetőedző: Glázer Róbert

A házigazda Ajka már a 3. percben megszerezte a vezetést, amikor a zalaiak nem figyeltek eléggé, és Subic a hálóba lőtt, 1-0. Ezt követően a 13. percben Kereknek voltegy nagy egyenlítési lehetősége, de ziccerben a kapusba lőtt. A szünet után a Hévíz feljött, akadtak helyzetei, de vagy hibáztak játékosai, vagy a hazai kapus volt a helyén.A kitámadó Hévízt a hazaiaka hajrában megbüntették, hiszen a 85. percben Mihalecz P. eldöntötte a három pont sorsát, 2-0.

Artner Tamás: Uraltuk a mérkőzést, de kissé magunknak tettük nehézzé a második félidőben.

Glázer Róbert: Szünet utáni futballunkkal pontot érdemeltünk volna. Nem volt szerencsénk, sok helyzetet hibáztunk el.

Bp. Honvéd II.-ZTE FC II.0-2 (0-0)Budapest, 100 néző. Jv.. Varga L.

Honvéd II.: Juhász - Medgyesi (Szőllősi, 76.), Baráth, Madar, Vasas (Kristóf, 72.) - Fazakas, Tisza, Czár, Sós - Bajner (Varga, 46.), Bojtor. Edző: Varga Károly.

ZTE II.: Pogacsics - Turcsik, Bozsoki, Szalai, Kocsis - Petneházi (Polareczki, 87.), Dóczi, Barna, Illés (Sági, 76.) - Vittman (Hock, 64.), Rajcomar. Edző: Bán István.

Az első félidő kiegyenlített játéka után a műfüvön rendezett mérkőzésen egy szép támadás után szerzett vezetést a ZTE II. Az 54. percben Illés ugratta ki Rajcomart, aki a balösszekötő helyéről lőtt a kapuba, 0-1. A zalaiak nagyon okosan járatták a labdát, és higgadtan futballoztak. A 85. percben Turcsik szerzett labdát a saját 16-osánál, előretört, végül indította Rajcomart, aki 15 méterről megint nem hibázott, 0-2. Az egerszegiek értékes győzelmet arattak, és megérdemelten nyertek.

Bán István: Küzdelmes mérkőzésen, úgy érzem, rászolgáltunk a három pontra, amely most nagyon fontos volt számunkra.