Magyar Kupa - fél lábbal már 4 között a kék-fehérek

Az egerszegi csapat a dombóvári csarnok-problémák miatt itthon játszott idegenben, és magabiztosan verte ellenfelét. A továbbjutás gyakorlatilag eldőlt, annak pedig külön örülhetnek a zalai kosárbarátok, hogy ezúttal a kevesebbet játszók kerültek főszerepbe.

Urbanics Pál

Dombóvár KC - Zalakeramia ZTE KK 65-101 (24-31, 10-19, 16-24, 15-27)

Városi Sportcsarnok Zalaegerszeg

Jv.: Forrai S., Tóth K., Sabáli L. (Major)

Kezdőcsapatok:

Dombóvár: Balogh 6/3,  Deák  18/12, Cubela 18, Szőke 18/3, Klír 5. Csere: Baumann -, Gubi -.

ZTE: Hinnant 5/3, Watson 4, Kámán 9/3, Wilson 13/6, Trepák 9/3. Csere: Timberlake 8, Gáspár 13/3, Bödör 10/3, Simon 14/6, Baki 6, Tóth 10, Délity -.

Ahhoz képest, hogy a magyar kupa négyes döntőjébe kerülés a tét, meglehetősen gyér számú közönség látogatott ki az egerszegi csarnokba, de ez annak tudható be, hogy a Dombóvár az utóbbi hónapokban nagyon meggyengült, húzóembereit veszítette el. A mérkőzés kimenetele így nem lehet kétséges, és valószínűleg bőven juthat szerep az egerszegi eddig kevesebbet foglalkoztatott játékosoknak.

1. negyed:

1. perc: Balogh László kosarával kezdődik a mérkőzés, Hinnant helyett már Simon játszik. Trepák triplája jó, így az egerszegieknél az előny: 2-3.

2. perc: Watson lepattanója után támad a ZTE, Kámánt Cubela faultolja dobás közben, az egerszegi csapatkapitány mindkét büntetőt értékesíti: 2-5. Deák szép tempódobása után 5-4. Simon betörése szép, plusz egyet is dobhat, ami sajnos kimarad, de a ZTE-nél marad a labda: 4-7.

3. perc: Kámán specialitása a tripla, mutatott is egyet a zalaegerszegi közönségnek: 4-10.  Deák tartja a lépést, ő is hármast dob: 7-10.

4. perc: Szépen kijátszott támadás után Wilson talál be távolról: 7-13. Kivédekezett támadás után Watson leosztása következik, Trepák a pontszerző: 7-15.

5. perc: Cubela triplakísérlete rossz, támad a ZTE, Simon bátran dob rá távolról, ez pedig triplát eredményez: 7-18. A válasz nem késik, Deák az elkövető: 10-18.

6. perc: A következő pontot Watson szerzi betörésből: 10-20. Watson ellen szándékos hibát követnek el, az egerszegi légiós mindkét büntetője jó, viszont az "ajándék"  támadást nem tudják pontra váltani: 10-22.

7. perc: A Dombóvár támadóhibája után Wilson dob pontot, amire Szőke válaszol: 12-24. A ZTE eladja a labdát, de Simon szépen szereli a betörő Cubelát. Ugyanez nem sikerül Wilsonnak, így a horvát légiós újabb pontot dob: 14-24.

8. perc: Wilson második hárompontosa a kosárban, a válasz Szőkétől érkezik, egy 2+1-es kombinációval: 17-27. Wilson szép védekezése után gyönyörű labdát ad Kámánnak, aki zsákol: 17-29. Utána újabb Deák-tripla következik: 20-29.

9. perc: Baloghot állítja meg szabálytalanul Trepák, az ellenfél játékosa büntetőt dobhat, aki az egyiket bedobja: 21-29. Kámán helyett Timberlake a pályán, aki egy csúnya labdaeladással mutatkozik be.  Az ellentámadásnál Szőke ellen szabálytalankodik az újonnnan beállt amerikai, de ő így is bedobja a kosarat: 23-29.

10. perc: Simon szépen tör be: 23-31. Jól játszik az egerszegi csereirányító. Watson ellen szándékos hibát fújnak a bírók, Cubela egyik büntetőjét bedobja és újra a Dombóvár jöhet. Az eredmény: 24-31.

2. negyed:

Hinnantet leszámítva most a ZTE cseresora játszik.

1. perc: Tóth Ádám gyötri be a labdát a kosárba, a másik oldalon Deák hibázik: 24-33.

2. perc: Tóth kísérlete lejön, Simon szerzi vissza a labdát, kétszer egymás után. Továbbra is a ZTE-nél a játékszer, Timberlake töri meg az unalmas passzolgatást: 24-35.

3. perc: Balogh kísérlete lejön, a másik oldalon Tóth segíti be Timberlake dobását. A Dombóvár labdaeladása után Baki növeli az egerszegi előnyt: 24-39. A Dombóvár időt kér. Gáspár is a pályán a jól játszó Simon helyén.

4. perc: Szőke újabb duplája után Tóth kihagyja, de lepattanót visszaszedi, így az egerszegieknél a labda. Hinnant teszi vissza Gáspár dobását a gyűrűbe: 26-41.

5. perc: Tóth elhibázott kísérlete uán a Dombóvár is kihagyja  a lehetőséget, Szőke most hibázik.

6. perc: Timberlake távoli dobása lejön, a vendégek elveszítik a labdát, Timberlake most már nem hibázik. A Dombóvár újabb labdaeladása után Gáspár újabb pontokat szerez: 26-45.

7. perc: Felpörögnek az események, újabb dombóvári labdavesztés és újabb Gáspár-pont: 26-47. A ZTE időt kér. A vendégek képtelenek megtartani a labdát, a ZTE nagyon jól védekezik.

8. perc: Balogh hárompontossal próbál lelket lehelni csapatába, Hinnant hasonlóval válaszol: 29-50. Szőke triplája a helyén: 32-50.

9. perc: Timberlake dobása kimarad, Cubela sem talál gyűrűbe, ellenben a jól játszó Szőke immár a 14. pontját dobja: 34-50.

10. perc: Gáspár eladja a labdát, amit utána vissza is szerez, de Tóth elszórakozza a lehetőséget. Szőke triplája most nem jó, Timberlake-é szintúgy, így marad a 34-50-es félidei eredmény.

Mint a mérkőzés előtti beharangozóból is kiderült, ez a mai Dombóvár sajnos nem tud többet hozzátenni a mérkőzéshez, így csak az lehet a kérdés, milyen arányban nyer a ZTE, amelyben most valóban a cserejátékosok viszik a prímet. Fontos meccs lehet ez az amerikai Timberlake-nek is, hiszen ő már régóta adós egy kiemelkedő teljesítménnyel.

3. negyed:

1. perc: Tóth kosarával kezdődik a negyed, a dombóváriak hibáznak, Timberlake szép 1-1 után 20 pontosra növeli az egerszegi előnyt: 34-54.

2. perc: Simon Wilon bejátszását váltja pontra: 34-56. Gáspár triplája lejön, de Deák sem tud betalálni, így marad az eredmény 34-56.

3. perc: A ZTE nem tudja ponttal befejezni az akciót, ellenben Szőke igen: 36-56.

4. perc: Wilson második jó bejátszása után most Tóth zsákol, Cubela válaszol, majd a ZTE labdaeladása után újra ő eredményes, Tóth zsákolása zárja ezt a percet: 42-60.

5. perc: Ugyancsak az egerszegiek centere üt oda Klírnek, akinek a dobása jó, és a +1-et is értékesíti: 43-60. Tóth dobása kimarad, Szőkéé nem, 15 pontra zárkózik a Dombóvár: 45-60.

6. perc: A ZTE elszórakozta a támadását, Klír büntet: 47-60. Jön föl  a Dombóvár. A zalaiak időt kérnek. Trepák Baki bejátszását váltja kosárra: 47-62.

7. perc: Újra pályán Kámán. Deák tanárian tör be, kosarat szerez: 49-62.

8. perc: Szép összjáték után Kámán eredményes: 49-64. Simon szerez labdát, és fejezi be az akciót szép kosárral: 49-65.

9. perc: Cubela egyik büntetőjét dobja csak be Gáspár faultja után. A nagyszerűen játszó Simon újabb hárompontost süllyesztett el a Dombóvár kosarában, majd Gáspár is így tesz: 50-72. Érdekesség, hogy a ZTE-ben csak magyarok játszanak. Cubela mindkét büntetőjét kihagyja.

10. perc:  Szőke 4. hibáját könyvelheti el, amit követ az 5. is, így kipontozódik. Trepák büntetői következnek. Mindkettő betalál: 50-74. A Dombóvár rossz kísérlete zárja  a negyedet.

4. negyed:

1. perc: Bödör is a pályán, aki meg is kezdi a pontgyártást: 50-77.

2. perc: Timberlake irányít, viszont a dobáskísérlete rossz. Deák hárompontossal büntet: 53-77.

3. perc: Bödör meghálálja a bizalmat, ismét betalál: 53-79. Cubelával szemben szabálytalankodik Timberlake dobás közben, de ő így is bedobja, a plusz büntetőt viszont nem. Baki dob kosarat, utána Deák válaszol: 57-81.

4. perc: Bödör állhat a büntetővonal mögé, mind a kettő jó: 57-83. Cubela ismét válaszolni tud: 59-83.

5. perc: Wilson tempója betalál, a másik oldalon Klír dobása kimarad, Gáspáré nem: 59-87.

6. perc: Gáspár szép labdával szolgálja ki Wilsont, aki bedobja, s mivel Deák szabálytalankodott, büntetőt is dobhat, ami ugyancsak jó. Már 31 pont az előny  59-90. Dombóvári kosár után Gáspár dob újabb pontokat: 61-92.

7. perc: Bödör 10 másodperc alatt két személyit is kap, majd pedig dobását is elrontja. Ezek Cubela percei, ismét szép kosarat dob a horvát játékos: 63-92.

8. perc: Gáspár labdáját Bödör zsákolja be: 63-94. A fiatal játékos jól védekezik, a Dombóvár centere nem tudja átdobni. Újra a ZTE jöhet és Timberlake ponttal fejezi be a támadást: 63-96.

9. perc: Deák hárompontosa lejön, Baki viszont biztos kézzel dob: 63-98. Cubela újabb pontjai után az eredmény: 65-98. Bödör hármasa lejön a gyűrűről.

10. perc: Timberlake labdát szerez, majd pedig eladja. Cubela kihagyja és Gáspáré a ZTE 100. pontja: 65-100. Bödör Bence büntetője zárja a mérkőzést: 65-101.