Magyar kupa: a ZTE NKK legyőzte a Vasas csapatát (frissítve)

Szerdán este a Vasas hazai pályán kikapott a ZTE-től szerdán a női kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Vasas-Csata-ZTE NKK 68-77
(21-17, 7-23, 21-21, 19-17)

Budapest, 100 néző. Jv.: Gaál, Farkas, Fodor. Női kosárlabda  Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés.

Vasas: Laklóth (199), Szondi (-), Fejes (93), Somogyi (173), Czank (18). Csere: Velkey (-), Mansaré (-), Győr (53), Bagi M. (-), Adamecz (-). Edző: Diuósdi Deák Éva.
ZTE NKK: Bukovszki (66), Ambrus Sz. (83), Czukor (73), Rasheed (13), Crasnoscioc (21). Csere: Szalay (53), Hersics (8), Szász (9). Edző: Gáll Tamás.

Betegség miatt nem utazott el a mérkőzésre a ZTE NKK egyik legrutinosabb játékosa, Szélesy Judit. A Vasas az első negyedben könnyű kosarakat szerzett, aztán robbantott a zalai együttes. Agresszívebbé vált a védekezése, és a támadásait is pontosan fejezte be és a félidő utolsó két percében gyakorlatilag 10 pontot vert az ellenfélre (28-39).

Szünet után tulajdonképpen a ZTE NKK tartotta a 10-15 pont közötti előnyét, s az, hogy a Vasas az utolsó pillanatokban 10 pont alá került sem változtat a lényegen. Az egerszegiek  jövő szerdán (17.30)  a visszavágón  óriási eséllyel indulnak harcba a négyes döntőbe jutásért.