Minden beleadtak a magyar versenyzők kedden

Kozák Luca továbbjutott a női 100 méteres gátfutás keddi előfutamából, Molnár hatodik lett az elődöntőben – így szerepeltek a magyar sportolók kedden!

Kozák Luca a női 100 méteres gátfutás előfutamában a budapesti atlétikai világbajnokságon

Fotó: Derencsényi István

Ma hat magyarnak szurkolhattunk a 19. atlétikai világbajnokságon Budapesten. Öten selejtezőben és előfutamban voltak érdekeltek,

míg Molnár Attila a döntőbe jutásért állhatott rajthoz!

Továbbjutás női 100 méter gáton

Kozák Luca harmadikként végzett saját futamában és 12.71-es időeredményel jutott be a szerdai elődöntőbe a női 100 méteres gátfutás keddi előfutamában.

Az volt a cél, hogy kiharcoljam az automatikus továbbjutást. Tudtam, hogy kemény lesz a mezőny, de lazán, erőlködés nélkül akartam futni. Ez az idei legjobbam, két századdal vagyok elmaradva az egyéni csúcsomtól. Holnap nagyon nagyot kell futni

– mondta Kozák Luca.

Molnár hatodik lett

A 400 méteres síkfutás esti elődöntőjébe jutott Molnár Attila, aki a 45.02-es idővel a hatodik helyen végzett.

Az FTC versenyzője keddig már két futáson volt túl a Nemzeti Atlétikai Központban, és mindkétszer országos csúcsot ünnepelhetett. A nyitó napon a 4x400-as vegyes váltó tagjaként volt tevékeny részese a magyar rekordnak, mivel első emberként elsőnek adta át váltóbotot.

A 400 méter előfutamában pedig saját országos csúcsát döntötte meg 44.84 mp-cel.

Az elődöntőben Molnár a kilences pályán futott az olimpiai és kétszeres világbajnok dél-afrikai Wayde Van Niekerk mellett. A fináléba az első két helyezettek mellett a további két legjobb időt elérő atléta került.

A 21 éves magyar versenyző szokásához híven bátran bekezdett, Van Niekerk a második kanyarban érte utol.

A célegyenesre fordulva is maradt Molnárnak ereje, de az utolsó méterekre elfáradt.

Muszáj volt elkezdenem, mert ez az egy esélyem volt, vagy kibírom, vagy nem. A teljesítőképességem határán vagyok

– mondta Molnár a futam után.

Bocsánat, be akartam jutni, de nem sikerült megajándékozni titeket ezzel. Maximalista vagyok, ezért nem elégszem meg sosem a második, harmadik, negyedik hellyel.

– szabadkozott az M4Sport kamerái előtt Molnár.

Kerekes és Tóth kiesett a női 100m gát előfutamában

Kerekes Gréta 13.09-el lett a saját futamában a hetedik, ami sajnos nem volt elég a továbbjutáshoz a számban.

Ennél jobbat tudok, stabilan hoztam a tizenhármon belüli időt

– mondta el, hogy az okát tudja, amit nem árult el.

Csoda, hogy itt lehettem. Hálás vagyok, hogy ezt megélhettem

KEREKES Gréta
Kerekes Gréta a női 100 méteres gátfutás előfutamában a budapesti atlétikai világbajnokságon
Fotó: Illyés Tibor / Forrás: MTI

Az U20-as vb-n és az idei U23-as Eb-n egyformán bronzérmes Tóth Anna számára a megmérettetés volt a cél az elit vb-mezőnyben.

A 19 éves tehetség nem kapta el a legjobban a rajtot, de a táv felétől jól jött fel, és három ellenfelét is maga mögé utasította, 12.95 -ös idejével pedig mehetett a Q szobába, ahol az idővel továbbjutásra esélyesek várakoznak. A következő futamban azonban eldőlt, hogy búcsúzott.

A közönség, a szurkolók… láttam egy két ismerős arcot és annyira fel tudtak dobni, az volt bennem, itt a szívemet, lelkemet bele akarom tenni ebbe a futásba. Szerintem sikerült

– mondta a fiatal magyar sportoló.

Egyik magyar sem jutott tovább férfi 800 méteren

A tavalyi müncheni Eb-n elődöntős Huller Dániel az előfutamban bátran bekezdett, az élmezőnyben helyezkedett, sőt az első kör végén a második helyen futott. Ezt a pozícióját még fél körön át tartotta, de a célegyenesre fordulva sorra mentek el mellette a többiek.

A húszéves futó már nehezebben mozgott, végül 1:47.41 perccel hetedikként ért célba.

Sajnos a végére elfáradtam, az látszik, utolsó száz méter hiányzik, ezen dolgozni kell.

– mondta Huller.
A hét futamból az első három helyezettek mellett további három hely volt kiadó idővel.

HULLER Dániel
Huller Dániel a férfi 800 méteres síkfutás előfutamában a budapesti atlétikai világbajnokságon

Vindics Balázs, aki idén futotta 1:45.91 perces legjobbját, a hetedik, azaz utolsó futamban indult, így pontosan tudhatta, milyen idő kell a továbbjutáshoz.

Az idei fedett Eb-n elődöntős esetében ez azt jelentette, hogy meg kell javítania egyéni csúcsát. A mezőny alaposan bekezdett, az újpesti atléta a hatos élboly mögött futott. Az első kör végén egyre jobban befogta őket, majd 600 méternél előrejött egészen a harmadik helyig. Ez azonban korainak bizonyult,

a hajrában nem tudta tartani pozícióját, végül ötödik lett 1:47.18 perccel.

Próbáltam minél előrébb végezni, próbáltam előre menni egy részen, de nagyon elfáradtam. Szerettem volna hamarabb túl lenni rajta, de így is jó volt

– mondta az újpesti sportoló. Vindics a 35., Huller a 36. helyen végzett a 61 fős mezőnyben.
A budapesti atlétikai világbajnoksággal kapcsolatos cikkeinket itt olvashatja.