Belföld

2016.02.22. 13:29

Így hajtanak a nyugdíjasok pénzére: terjed az egyik legnépszerűbb trükk

A nyugdíjasok pénzére pályázó trükkös csalók képzelete nem ismer határokat, az egyik legnépszerűbb átverés az "unokázás" azonban a tavalyi évben is kedvelt átverésnek számított. Csak Budapesten 950 "unokázós" csalás miatt tettek feljelentést.

Tavaly 950 "unokázós" csalás ügyében tettek feljelentést a Budapesten, ezért a Fővárosi Főügyészség arra kéri az időseket, hogy ellenőrizzék az ilyen telefonhívásokat - mondta Bagoly Bettina, a főügyészség szóvivője az M1 aktuális csatorna hétfő délelőtti műsorában.

Közölte, az utóbbi időben a fővárosban is elszaporodtak ezek a bűncselekmények, egyes bűnelkövetői körök erre a bűncselekménytípusra specializálták magukat.

A csalás lényege, hogy általában az éjszaka közepén unokájuknak vagy más közeli hozzátartozójuknak kiadva magukat hívják fel vezetékes telefonon az idős embereket, és valamilyen okra, például tartozásra vagy balesetre hivatkozva készpénzt vagy pénzzé tehető értékeket csalnak ki tőlük.

A szóvivő hozzátette: az elkövetőket nagyon nehéz azonosítani és a csalásokat bizonyítani, mert általában nyilvános telefonról hívják az időseket, és rendszerint más telefonál, mint aki nem sokkal később átveszi a kicsalt összeget.

A főügyészség ezért arra hívja fel elsősorban az időskorúak figyelmét, hogy ilyen esetben gyanakodjanak, azonnal ellenőrizzék a hívás valóságtartalmát, hívják fel azt a hozzátartozót, akinek a nevében telefonálnak, és bűncselekmény gyanúja esetén azonnal értesítsék a rendőrséget.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!