sport

2019.10.19. 19:19

Női kosár NB I: Egy negyed kihagyás elég volt a DVTK-nak a győzelemhez

A ZTE NKK a remek formában lévő Aluinvent DVTK csapatát fogadta. A tavalyi érmesek csatájában kiegyenlített első negyed után a vendégek állva hagyták a hazaiakat és az itt kialakított előny elég volt nekik a győzelemhez.

Fotó: A szerző

ZTE NKK- Aluinvent DVTK 72-84 (22-22, 12-29, 23-19, 15-14)

Zalaegerszeg. 200 néző, Jv-, Győrffy, Csabai-Kaskötö, Nepp

ZTE NKK: Nagy 18/3, Kovács 5/3, Burkholder 12/9, Hayes 19/3, Horti 10, csere: Preisinger-, Ndiba 6, Delic 2, Kuttor-, edző: Molnár József

Aluinvent DVTK: Medgyessy 7/3, Pusztai 7/3, Skoric 7/3, Goree 16/3, Morrison 25/6, csere: Kiss 4, Kányási 5/3, Zele 2, Szűcs 11/3, edző: Cziczás László

Kovács hármasa után Hayes szerzett egy duplát, amivel villámrajtot vett a ZTE NKK. Másfél perc után A vendégeknél Goree köszönt be, majd Horti remek betörésből szerzett újabb hazai kosarat faulttal együtt (8-2). A 2. perc elején Goree triplájára Nagy ziccere volt a válasz szintén faulttal együtt (11-5). Támadásban megtorpantak a hazaiak és ez kihasználva a vendégek egy pontra zárkóztak (12-11). A negyed felénél Horti egy közelivel még tartotta a ZTE előnyét, de Kányási triplájánál kezdődhetett minden előröl (14-14). Felváltva dobtak kosarat a csapatok, majd a 8. percben Goree duplájával először vezetett a DVTK (16-18). A hajrában a vendégek kerültek mindig előnybe, de a hazaiak a végén Delic ziccerével egyenlíteni tudtak (22-22).

Kapkodva kezdték a második negyedet a csapatok. A 11. percben Hayes triplájával került előnybe a ZTE NKK (25-22). Ezt követően magasabb fokozatba kapcsoltak a vendégek és három perc alatt egy 13-0-s rohanással állva hagyták a hazaiakat (25-35). A negyed felénél Nagy büntetői szakították meg a miskolciak jó sorozatát, de a játék képe nem változott. A ZTE NKK erőlködött támadásban, védekezésben pedig nem voltak elég határozottak a lányok. A 18. percben Morrison pontjaival az addigi legnagyobb, 17 pontos különbség alakult ki a csapatok között (32-49). Ezt az előnyt a nagyszünetig meg is tudta tartani a DVTK (34-51).

Két perces összevisszaság után Burkholder triplájával próbált elmozdulni a ZTE, de hamar húsz pont fölé kúszott a vendégek előnye (39-61). A 24. percben Burkholder triplájával és Hayes büntetőivel araszolt közelebb a hazai csapat (44-61). A harcos védekezésnek a támadásoknál is meglett az eredménye, és ha csak lépésenként, de csökkent a DVTK előnye (50-64). Az utolsó percen belül Burkholder triplájára Szűcs válaszolt, majd egy labdaszerzésből Nagy ziccerezett (55-67). Vendég időkérést követően Medgyessy szerzett triplát, majd Nagy dobott egy utolsó másodperces tempót (57-70).

A harcosságból a záró negyed elejére is maradt és Szűcs sportszerűt hibája után Hayes büntetőivel lépett közelebb a ZTE NKK (59-70). Hosszú ideig csak Morrison közelijét jegyezhettük fel, majd a negyed felénél Hayes büntetőivel mozdult el a hazai csapat (61-72). Goree büntetője után Hayes gyömöszölt a vendég gyűrűbe egy közelit. A 36. percben Morrison triplájára Horti felelt egy középtávolival. Medgyessy és Skoric pontjaival stabilizálta előnyét a DVTK a hajrában (65-80). Az utolsó két percben mindent megtett a házgazda, hogy faragjon a különbségből, de a bűvös tíz ponton belülre nem sikerült felzárkózniuk (72-84).

A DVTK a második negyedben megszerzett előnnyel jól sáfárkodott és megérdemelten nyert.