2017.05.07. 18:45

Megyei I.: Kikapott a Gellénháza, de nem élt a lehetőséggel a dobogó harmadik fokáért küzdő Szepetnek

A hét végén a 26. fordulót rendezték a megyei labdarúgó I. osztályban. A Nagykanizsa újabb lépést tett a bajnoki cím felé, miután a Csács-NSE csak döntetlent játszott Lentiben.

Zalai Hírlap

Gyenesdiás Kinizsi-Flexibil-Top Zalakomár 3-1 (1-1)

Gyenesdiás, 100 néző. Jv.: Kiss N.

Gyenesdiás: Konkoly - Kósa, Sipos, Kocsis (Csák), Balogh, Hegyi, Szőcze, Szigeti, Soós M. (Soós G.), Sipőcz (Torsa), Czafit R. Edző: Hajba Géza.

Zalakomár: Tóth-Pajor M. - Takács Cs. (Horváth I.), Fenusz, Horváth Zs., Bagó, Tóth-Pajor Sz., Fábián, Horváth J., Szelei, Szefcsik (Földesi), Madarász. Edző: Kiss István.

A nagy erejű, távoli kapuralövések mindkét oldalon fölé szálltak az első percekben. Szép akcióból a vendégek hamar megszerezték a vezetést. Nyugodtabb tempóra kapcsoltak a játékosok és csendes középpályás játék következett. A félidő végén 11-est értékesített a hazai csapat, míg a 78. percben a vendégek büntetőjét Konkoly biztosan fogta. A hajrára a hazai csapatot felpörgette kapusuk sikere. Az utolsó percekben előbb átvették a vezetést, majd a hosszabbításban újabb találattal nyomatékosították nagyobb tudásukat. Megérdemelt hazai győzelem született.

Gólszerzők: Czafit R. (11-esből), Szigeti, Balogh ill. Fábián. Jók: Sipos (a mezőny legjobbja), Hegyi, Czafit R. ill. Madarász, Fábián. U19: Gyenesdiás-Zalakomár 0-12.

Szepetnek-Zalagrár Pókaszepetk 3-3 (0-2)

Szepetnek, 100 néző. Jv.: Vizi I.

Szepetnek: Szőke R. - Szabó (Balázs), Kalinics, Rákhely, Pesti (Szép), Bedő, Völgyi (Kollár), Nagy, Szőke Á., Cs. Horváth, Petánovics (László). Játékos-edző: Cs. Horváth Gábor.

Pókaszepetk: Lepár - Kovács, Büki, Szekeres, Cseke (Molnár), Lukács, Bognár, Bertók, Száraz, Horváth (Csécs), Karvalics. Játékos-edző: Lepár Attila.

Az első félidőben a vendégek felszabadult, jó játékkal lepték meg a szepetneki csapatot. Karvalics 11. percben lőtt góljával a Pókaszepetk megszerezte a vezetést, amit a 23. percben egy ártatlan szituációt követő öngóllal növeltek. A második félidőben a Szepetnek nagy elszántsággal, több cserét követően megmutatta igazi arcát, előbb Nagy Tamás, majd Kollár lőtt szép gólt. Egy vendégtámadást követően Kovács újból előnyhöz juttatta a Pókaszepetket, majd Kalinics értékesített egy jogosan megítélt büntetőt, kialakítva a vég-eredményt. Összességében a két ellentétes félidő alapján igazságos döntetlen született.

Gólszerzők: Nagy, Kollár, Kalinics (11-esből), ill. Karvalics, Kovács, Pesti (öngól). Jók: Kalinics, Bedő, Nagy, ill. az egész csapat. U19: Szepetnek-Pókaszepetk 4-1.

Femat Csesztreg-Olajmunkás Gellénháza 2-1 (1-1)

Csesztreg, 100 néző. Jv.: Kubicsek M.

Csesztreg: Fábián - Horváth R., Szekeres, Molnár, Kancsal, Nagy N., Nagy R., Nemsics, Magai, Kiss Ba., Pethő. Edző: Őr József.

Gellénháza: Cseresnyés - Keszei, Török, Bognár, Nagy B., Szabó B., Odonics, Ferenczi, Dávid (Turi), Nagy Z., Pintér. Játékos-edző: Bencze Péter.

A 6. percben a 16-oson belül szabálytalanul szerelték Pethőt, a megítélt 11-est Nagy Norbert értékesítette. A 15. percben Szabó Bence egyenlített, szintén büntetőből, majd az 58. percben Pethő játszott Kiss Balázshoz, aki védhetetlenül lőtt a rövid sarokba. Mindkét csapat támadó focit játszott, sok helyzetet alakítottak ki, a hazaiaknak kétszer a kapufa is besegített. A nézők jó iramú, színvonalas mérkőzést láthattak, hazai győzelemmel.

Gólszerzők: Nagy N. (11-esből), Kiss Ba., ill. Szabó B. (11-esből). Jók: Horváth R., Molnár, Kiss Ba., ill. Török, Szabó B. U19: Csesztreg-Gellénháza 1-0.

Türje-Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót 1-4 (0-1)

Türje, 250 néző. Jv.: Varga P.

Türje: Farkas T. - Tóth G. (Ágh), Egyed, Nagy I. (Kanizsai), Kerkai, Vasas, Szép, Nagy T., Tamás, Nagy A., Károly. Edző: Guitprecht László.

Zalaszentgrót: Tóth Zs. - Németh A. (Csík), Csarmasz, Sümegi, Gájer P., Kónya, Tóth R., Vastag F. (Gulyás), Horváth B., Németh Á. (Bonyhárd), Gájer F. Edző: Jankovics Péter.

A szomszédvári rangadó sok néző előtt, remek játékvezetés mellett zajlott le. Ezen a napon a Türje végig egyenrangú ellenfélnek bizonyult a jó iramú, lendületes játékot hozó mérkőzésen, de míg a vendégek könnyű gólokat rúgtak, a türjeiek gólszerzési lehetőségeinél a zalaszentgróti kapus rendre bravúros védéseket mutatott be. A hazai csapat nagyot küzdött, de a legfontosabb mutatóban, a gólszerzésben nem jeleskedett, így a Zalaszentgrót elvitte a három pontot.

Gólszerzők: Tamás, ill. Németh A., Sümegi, Gájer P., Kónya. Jók: Egyed, Vasas, Károly, ill. Horváth B., Tóth Zs., Gájer P., Kónya. U19: Türje-Zalaszentgrót 2-2.

A teskándiak kapusa, Bucsics Tamás ment Mavolo Paolo (zöldben) elől Fotó: Pezzetta Umberto

Szerszámsziget-Zalalövő-Lets Do It Technoroll Teskánd 1-3 (0-2)

Zalalövő, 130 néző. Jv.: Kocsondi J.

Zalalövő: Dóra - Balogh A., Szőke, Kellner (Zsoldos), Cseresnyés (Nagy D.), Gyenese, Tóth B., Darabos, Horváth B., Sipos (Tóth Á.), Mavolo. Edző: Ostrom János.

Teskánd: Bucsics - Gulyás, Sziráki, Hadrik, Lapat (Kecskés), Vizsy (Boczföldi), Zsuppán, Major, Viola, Pergel D., Németh B. Edző: Pergel Attila.

Aktívabban kezdett, mégis váratlanul szerzett vezetést a vendégcsapat, majd a félidő hajrájában Major kapáslövésével tovább növelte előnyét. A második játékrészt végig támadta az éledező hazai együttes, de helyzeteket alig tudott kialakítani. Végül a mérkőzés végén gyors gólváltás zárta le a találkozót.

Gólszerzők: Darabos, ill. Pergel D., Major, Németh B. Jók: Gyenese, Tóth Á., ill. az egész csapat. U19: Zalalövő-Teskánd 0-4.

Horváth-Méh Kiskanizsai Sáskák-Nagykanizsa 2-4 (1-2)

Kiskanizsa, 300 néző. Jv.: Siket L.

Kiskanizsa: Munkácsi - Csordás, Piecs, Lukács, Dolmányos, Szabó (Beck, Póka), Kálcsics, Pál, Mulasics, Ganzer, Ötvös. Edző: Sneff Ferenc.

Nagykanizsa: Szabó - Zsirai A., Csáki, Rácz (Kiss J.), Nagy, Hóbor, Szalai (Kisharmadás), Kulcsár R., Gerencsér, Zsirai P. (Orbán), Ágoston (Boros). Edző: Gombos Zsolt.

Igazi városi derbi hangulat fogadta a csapatokat. A vendégek nagy lendülettel kezdtek, irányították a játékot és viszonylag gyorsan a vezetést is megszerezték. A hazaiak igyekeztek megfelelő partnerként szerepelni, de félórai játék után már újabb nagykanizsai találat növelte az előnyt. Nem sokkal később azonban egy szabadrúgást követő kiskanizsai gól kiegyenlítettebbé és izgalmasabbá tette a játékot, de a félidőben az eredmény már nem változott. Szünet után a nagy akarással játszó hazaiak rövid időn belül egyenlítettek és ezzel nyílttá tették a mérkőzés végkimenetelét. Az irányítás a vendégek kezében volt továbbra is, majd egy távoli, jól eltalált sarkos lövés meghozta a Nagykanizsa vezető gólját. Ezt követően kiegyenlítetté vált a küzdelem, végül az utolsó percben tették fel az i-re a pontot a nagykanizsaiak. Hangulatos, küzdelmes, gólgazdag mérkőzésen a hazaiak becsülettel helytálltak a listavezető ellen, akik ezzel a győzelemmel nagy lépést tettek a bajnokság megnyerése felé.

Gólszerzők: Mulasics, Ötvös, ill. Zsirai P., Szalai, Csáki, Kulcsár R. Jók: Piecs, Dolmányos, Ötvös, ill. Csáki, Kulcsár R., Gerencsér.

*: 7 pont levonva

Lenti TE Sport 36-Kaposi International Transport Csács-NSE 1-1 (1-1)

Lenti, 150 néző. Jv.: Réz N.

Lenti TE: Balogh B. - Fehér, Kondákor, Czigány, Szabó, Sárkány, Lovrencsics (Hermán), Balog M. (Bogdán), Horváth M., Horváth I., Völgyi. Edző: Kovács Béla.

Csács-NSE: Szilasi - Kozári, Horváth Pé., Csik, Horváth A., Lepár, Csongár, Domján, Horváth Pa. (Rédei), Sági, Nyári (Kámán). Edző: Sebők József.

Kozári Gábor (balra) rúgja el a labdát a Lenti TE játékosa, Horváth István mellett Fotó: Kósa Róbert

Gólszerzők: Sárkány, ill. Domján. Jók: Szabó (a mezőny legjobbja) és a teljes hazai csapat, ill. az egész vendégcsapat. U19: Lenti TE-Csács-NSE 1-1.

Két jól felkészített csapat játszott izgalmakban bővelkedő mérkőzést. Mindkét együttes a győzelemre törekedett és a találkozónak voltak olyan periódusai, amikor ide is, oda is eldőlhetett volna az összecsapás. Összességében igazságos eredmény született. A Lenti TE Sebők Józsefnek és csapatának a továbbiakban sok sikert kíván.

Északi-csoport

Cserszegtomaj-Zalaszentgyörgy 3-1 (2-1), Nagykapornak-Police-Ola 5-0 (3-0), Várvölgy-Z-Service Zalaszentmihály 0-12 (0-7), Zalaszentiván-Keszthely Milefa 8-3 (3-1), Zöld Elefánt Étterem Zalaapáti-Rezi Petőfi 5-2 (2-0), Böde-Helsa Andráshida TE 3-1 (2-0), Páterdomb-Sármellék 4-1 (1-1).

Déli-csoport

Molnári-Pölöske 2-4 (2-2), Sava-Borsfa-Borsfa-Gelse Termál 1-4 (0-3), Páka-Sportklub Gutorfölde 0-2 (0-0), Felsőrajk-Miklósfa 3-5 (2-2), ZNet-Telekom Becsehely-Kerámia Tófej 6-1 (2-1).