2015.06.23. 14:44

Triatlon: nagykanizsai szenior arany

Nagykanizsa - Balatonfüred volt a helyszíne a közelmúltban az idei középtávú triatlon országos bajnokságnak, melyen szép szenior nagykanizsai siker született.

Kühne László

A viadal valamennyi résztvevőjére 1900 méter úszás, 90 kilométer kerékpározás, majd 21 km futás várt.

Az úszás közben hullámzás, míg a kerékpározásnál a tó vizét is fodrozó erős szél nehezítette a versenyzők dolgát, így fontos kérdés volt az is, ki hogyan tud alkalmazkodni ezekhez a körülményekhez. Nos, a célba érkezőknek, így a nagykanizsai TRI-CO Triatlon Klub versenyzőinek egészen jól sikerült mindez.

Korcsmárosné Vig Rozália a bajnoki dobogó tetején. Fotó: Tri-Co TK

A dél-zalaiak közülük pedig Korcsmárosné Vig Rozália teljesített a legjobban, aki az 55-59 évesek kategóriájában első helyezést ért el, és ezzel országos bajnoki címet szerzett. A kanizsaiak közül az első tíz helyezett között végzett még Benedek János is, aki ugyancsak az 55-59 évesek kategóriájában, a férfiaknál hetedik lett.