2015.02.04. 15:45

Tompa Miklós egy lépésre az Eb-től

Zalaegerszeg - Ezüstérmet nyert Tompa Miklós (Zalaegerszegi Birkózó SE) az U23-as magyar bajnokságon.

Mogyoródon rendezték meg a kötöttfogású birkózók viadalát. Tompa Miklós, a ZBSE tehetséges versenyzője jó eséllyel indult, még a válogatottság kiharcolása is elérhetőnek tűnt számára. A mezőny úgy vágott neki a versenynek, hogy aki bajnok lesz, képviselheti hazánkat az U23-as Európa-bajnokságon.

Az egerszegi Tompa Miklós így sem lehetett elégedetlen. Fotó: ZBSE

Tompa Miklós a 75 kg-os súlycsoportban a döntőig menetelt. Közben a szabadfogású válogatott szombathelyi Ligetit technikai tussal győzte le, csakúgy mint az elődöntőben a junior Eb-érmes Fehér Dávidot. A fináléban Nagy Péterrel (ESMTK) került szembe, és szoros csatában kikapott az egerszegi versenyző, így az ob-n az ezüst jutott neki, míg ellenfele megváltotta az Eb-re repülőjegyét.

Tompa Miklós edzője, Gerencsér Zoltán így is elégedett volt tanítványával.