2014.09.16. 11:40

ZKSE: érem is jutott a maratoni ob-n

Zalaegerszeg - Az ősz beköszöntével a végéhez közelít a terepkerékpáros versenyszezon, de az év fő versenyére, a maraton országos bajnokságra még csak most került sor. Mátraházán, a Mátra maraton keretében a Femat-ZKSE 4 aranyérmet nyert.

Az idei pálya az elmúlt időszak esőzései folytán kimosódott talaj miatt különösen technikássá és nehézzé vált, és ráadásul rengeteg áldozatot is szedett az esemény során. A Zalaegerszegi KSE rutinos versenyzői azonban ügyesen vették az akadályokat, és kitűnő eredményekkel zárták az ob-t.

Béres Bence például mindösszesen 1,5 perccel maradt le a rövid távon az U19-es fiúk mezőnyének dobogójáról. A csapat legidősebb versenyzője, Nemes Tibor - annak ellenére, hogy mindössze első teljes maratonos szezonját tudja még csak maga mögött - az év elejéhez képest nagyon sok fejlődést mutatott, és most a Master3-as férfi mezőnyben az előkelő 6. helyet szerezte meg.

Cséri Szilvia a Mátrában a harmadik helyen érte el a célt (Fotó: ZKSE)

Középtávon Dervalics Gábor és Káldi Tamás hozta a szokásos jó formáját, és a közel 200 fős Master1-es mezőny első negyedében fejezték be a versenyt.

Dobogós helyezéssel is büszkélkedhet a csapat, Cséri Szilvia jóvoltából. Szilvi tavaly kevéssel lemaradt a dobogóról, idén viszont sikerült neki a Master1-es hölgyek mezőnyében a 3. helyet megszereznie, és ezzel bebiztosítani 2. helyét a Topmaraton sorozat összetettjében.

A leginkább embert próbáló, és az elit versenyzőket felvonultató király etapon Németh Gábor a remek 11. helyet szerezte meg.

A ZKSE eredménylistája. Rövid táv (32 kilométer), U19, férfi: 4. Béres Bence 01:42:41 óra. Master 2, férfi: 40. Lahocsinszky Róbert 02:09:00. Master 3, férfi: 6. Nemes Tibor 01:56:40. Középtáv (60 km), Master 1, férfi: 21. Dervalics Gábor 03:06:52, ...34. Káldi Tamás 03:15:16. Master 1, nő: 3. Cséri Szilvia 03:19:42. Hosszú táv (91), Master 1, férfi: 11. Németh Gábor 04.33:56.