Cegléden vesztette el veretlenségét a női kosárlabda NB I A-csoportjának középszakaszában a ZTE NKK női együttese, amely ettől függetlenül már bejutott a rájátszásba.

Az egerszegiek hullámzó teljesítményt nyújtottak, de a végén még így is volt esélyük nyerni.

Ceglédi EKK - ZTE NKK 68-66
(19-22, 20-18, 18-7, 11-19)

Cegléd, 200 néző. Jv.: Surányi, Hervay, Menyhárt. Cegléd: Cymmer (7/3), Orbán (16/3), Medgyessy (4), Kobolák (12), Serbán (15). Csere: Mrozinska (4), Millner (9/9), Baksa (1), Filipowitz D. (-). Edző: Újhelyi Gábor. ZTE NKK: Czank (15), Ambrus Sz. (-), Vida (11/9), Szélesy (14), Horváth Zs. (1). Csere: Varga (15), Gensler (8/6), Szalay V. (2). Edző: Gáll Tamás. Kipontozódott: Szalay a 33. percben.

Czank Tímea is sokat dolgozott a zalaiak közül, de a végén a hazaiak örülhettek (Fotó: Katona Tibor)

A középszakasz utolsó idegenbeli találkozóján lépett pályára a ZTE NKK. A Cegléd hazai pályán bátran támadott, közben a zalaiak gyengén dobtak, de ebben is feljavultak. Varga kosaraival a 9. percben már vezettek (16-18), később Czank, Szélesy és Varga is egyre jobban belejött (24-30), azonban a Cegléd jó védekezéssel és szívós játékkal a szünetig visszakapaszkodott egy pontra (39-40).

A második félidő eleje viszont egyértelműen a Ceglédnek sikerült jobban, amely két perc alatt fordított (44-41). Kobolák nagyon elkapta a fonalat, ekkor az ő pontjaival nőtt az hazai előny egészen 51-43-ra. A lepattanók tekintetében nagy fölényre tett szert a házigazda, de az egerszegiek szempontjából az nagyobb gondot jelentett, hogy megállt a pontgyártás. Az harmadik negyedben csak hét pontig jutott a ZTE NKK, így 57-47-es állásnál kezdődött az utolsó negyed. A zalaiak kemény védekezés mellett elkezdtek végre pontosabban támadni, így fokozatosan jöttek fel (63-61), aztán Czank büntetőivel a 39. percben már a zalaiak vezettek (64-66).

Ekkor két hazai kosár következett (68-66) és kezdett arra kihegyeződni a mérkőzés. Hogy egyetlen kosár dönthet a végén. Azonban már egy sem született, így a Cegléd győzött, a ZTE NKK pedig elveszítette hibátlan mérlegét a középszakaszban. Az, hogy a zalaiak a középszakaszban az 5. vagy a 6. helyet szerzik-e meg, a jövő szombati, ZTE NKK-PINKK Pécs találkozó eredménye dönti el.