2012.05.30. 02:27

Hat óra alatt 71 ezer méter

Nagykanizsa - A bajai 6 órás ultrafutó országos bajnokságon a Kanizsa Futóklub színeiben indult dr. Lubics Szilvia a nőknél arany-, klubtársa, Vajda Anita pedig ezüstérmet szerzett. A szintén kanizsai Ács László az 50-59 évesek kategóriájában győzött.

Benedek Bálint

A Kihagy6atlon elnevezésű viadal népes mezőnye a bajai Petőfi-sziget 2675 méteres, kanyargós pályáján futott. Zalából kizárólag nagykanizsaiak neveztek, akik közül ezúttal is Lubics Szilvia ultramaratonista szerepelt a legjobban. A Kanizsa Futóklub versenyzője, 71,22 kilométerrel a hölgyek mezőnyében bajnok lett, közvetlenül mögötte 64,41 kilométerrel Vajda Anita a második helyen végzett. Ráadásul Lubics Szilviát abszolútban is csak egyetlen férfi tudta megelőzni, így csak a második lett.

A szintén dél-zalai egykori duatlonista, Ács László az összesítésben 65,79 kilométerrel az 5. helyet szerezte meg, az 50-59 éveseknél pedig a dobogó csúcsára állhatott fel.