2010.08.16. 05:39

"Jó nehéz" pálya volt (képgalériával)

Három év után rendeztek újra nemzetközi cross country, avagy terepkerékpáros viadalt a zalaegerszegi Alsóerdőn. A sportág egyik, egerszegi származású legjobbja, Buruczki Szilárd ezúttal sem tudta megnyerni hazai versenyét.

zaol.hu

Persze egy dolog volt gyalog barangolni a pályán, s egy másik nyeregben, versenykörülmények közt teljesíteni azt: a résztvevők (lehettek vagy 160-an) egyöntetű véleménye volt, hogy nem fogta vissza magát, aki a négy húzós emelkedőt is magában foglaló vonalvezetést kitalálta. Persze emiatt senki nem tett panaszt, sőt. A rendező egylet elnöke, Horváth Szabolcs pedig épp e visszajelzések alapján érezte úgy: talán van esély, hogy a viadallal 2007-ben elnyert legjobb hazai rendezésű verseny titulust újra megszerezheti Egerszeg.

A KSE Zalaegerszeg versenyzői közül a várakozásoknak megfelelően Kusz Mátyás érte el tegnap a legjobb eredményt: a férfiak másodosztályú futamában 2. lett: négy erdei kört 1 óra 26 perc alatt tekert le.

- Nem voltam a legjobb állpotban, mert tegnap még a pálya szalagozásánál kellett segítenem, de a rendező klub tagjának ilyen az élete - értékelt ő. - Ugyanakkor nem vagyok szomorú, jól éreztem magam verseny közben, s talán jól is mentem.

Az egerszegi indulók közül említést érdemel a 9 év alattiak mezőnyében győztes Szalay Bálint, vagy az ugyanitt indult, 3 és fél éves Vitkovits Vanda, aki persze nem előzött meg senkit, de célba ért! A nők II. osztályú viadalán Cséri Szilvia nyert, a 30 év feletti férfiak közt pedig 6. lett Horváth Sándor.

A profik elit mezőnyében a nőknél a viadal legmagasabban jegyzett indulója, a világranglistán 23. Benkó Barbara, a férfiaknál pedig Parti András győzött. A sportág alapjait egykor ebben az erdőben elsajátító Buruczki Szilárd a második helyen tekert célba.