2010.04.02. 06:30

ZTE győzelem Pakson! (Videóval!)

A zalai gárda "atomvárosban" megszerzett győzelmével fellépett a dobogóra. A paksi csapat Kiss fegyelmezetlensége miatt tíz emberrel fejezte be a mérkőzést. Paksi FC - ZTE FC 1-2 (0-1)

Urbanics Pál

Paksi FC - ZTE FC 1-2 (0-1)

Gólszerzők: Sluka ('39), Illés ('78) illetve Nagy ('90)

Játékvezető: Fábián Mihály; asszisztens: Ortó Gyula, Pápai Zoltán

Paks: Kovács A. - Horváth L., Éger, Gévay, Vári - Nikolov, Bartha (Lisztes), Fiola(Nagy), Vayer - Tököli, Kiss T.

ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Miljatovic, Bogunovic, Panikvar - Sluka (Szalai), Kamber, Máté, Illés Gy. - Magasföldi (Schultz), Rajcomar (Balázs)

A hét végén parádés játékkal bajnokot vertek az egerszegi kék-fehérek, így önbizalommal telve utazhattak "atomvárosba". Az ellenfél a masszív Paks, akiknek kispadján a legendás Gellei Imre ül, és olyan volt válogatott labdarúgóik vannak, mint Éger László, Lisztes Krisztián vagy a gólzsák Tököli Attila.

Érdekesség, hogy a találkozót február 25-én a pálya alkalmatlansága miatt halasztották el. A helyzet most sem túl rózsás, szakad az eső Pakson, így mély talajon játszanak a fiúk.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A zalaiaknál a kissebb combsérüléssel bajlódó, egyébként remek formában levő, Pavicevics helyén a holland Rajcomar játszik.

Meglehetősen kevesen, maximum 500-an látogattak ki a városi sporttelepre.

5. perc: Mezőnyjáték folyik, a kapuk egyelőre nem forognak veszélyben, bár a ZTE már két szögletet is rúghatott.

6. perc: Rajcomar futott el a bal oldalon, lövése azonban nem okozott gondot a hazai kapusnak.

8. perc: Tököli szöglete után tisztáztak a vendégvédők

10. perc: Nincs nagy iram, de egyelőre a ZTE enyhe mezőnyfölényben játszik.

11. perc: Tököli elől mentett Bogunovic a 16-oson belül. Átvette a kezdeményezést a Paks, a ZTE enyhe nyomás alatt játszik.

14. perc: A hazaiak a balszélen vezettek támadást, Vayer centerezett, de a ZTE védői tisztáznak.

Nincs túl nagy hangulat, de ez betudható a korai kezdésnek és a rossz időnek is.

20. perc: Rajcomar elől ment a kifutó kapus. A holland játékos láthatóan nagyon bizonyítani akar Csank Jánosnak.

25. perc: Vayer 12 méteres kapáslövését Vlaszák Géza bravúrral védte.

35. perc: Az utóbbi tíz percben nem forogtak veszélyben a kapuk, most azonban Tököli majdnem betalált. Már Vlaszákot is kicselezte, de nem sikerült gólt szereznie. Kapufa.

39. perc: Gól! Vezet a ZTE FC. Sluka jobbról akart középre ívelni mintegy harminc méterről Rajcomar elé, azonban labdája lecsúszott, és a kapu jobb sarkába vágódott. 0-1

42. perc: Rajcomar jó labdája után Kamber elől tisztáznak a védők az utolsó pillanatban.

45. perc: Vége az első félidőnek.

A meccs elején a ZTE, később a paksiak játszottak fölényben. Vlaszáknak két esetben is óriási bravúrral kellett hárítani. A foci törvénye azonban ezúttal is beigazolódott, hiszen a Paks kihagyta a heklyzeteit, Marian Sluka beadásnak szánt lövése viszont a hálóban kötött ki. Innentől már ismét a vendégek kezében volt az irányítás.

Második félidő:

46. perc: A ZTE kezdi a második játékrészt, egyenlőre nincsenek cserék

48. perc: Vayer 15 méteres löketét Vlaszák védi biztosan.

53. perc: Sluka ment el a jobbszélen, középre adott, ahol az érkező Rajcomar 8 méterről centikkel a kapu fölé lőtt.

58. perc: Panikvar 22 méteres lövése elkerüli a kaput

59. perc: Bartha helyett Lisztes

65. perc: Paksi szögletet követően Nikolov lő fölé

66. perc: A paksiaknál Fiola helyett Nagy, míg a vendégeknél Rajcomar helyett Balázs játszik tovább.

71. perc: Tököli szeret sokat beszélni, ezúttal azonban rossz helyen tesz megjegyzést. A jutalma: sárga lap

Ugyanebben a percben cserél a ZTE: Magasföldi helyén Schultz.

76. perc: Kiss mehet zuhanyozni, páros lábbal szállt bele Bogunovicsba: jogos a kiállítás.

78. perc: GÓL! Sluka-Balázs-Sluka a labda útja, a szlovák játékos beadását Illés fejeli hat méterről a hálóba 0-2 A zete gyorsan kihasználta emberelőnyét.

83. perc Sluka helyett Szalai

85. perc: Lisztes csúnyán oldalba könyökli Illést, a játékost az oldalvonal mellett ápolják. A Zetének nincs már cserelehetősége, így elképzelhető, hogy tíz emberrel kell befejzni a meccset.

90. perc: Szépít a Paks, a lesre játszó védők közül Nagy István kilépett és Vlaszák felett átemelte a labdát. 1-2

Vége a meccsnek, a taktikusan játszó ZTE megérdemelten szerezte meg a győzelmet és lépett fel a harmadik helyre.