2010.04.08. 06:40

Húsvéti eredmények a megyei bajnokságból

A Megyei I. osztályban a forduló rangadóját Semjénházán játszották, ahol megosztoztak a pontokon a csapatok. Ennek a Zalakaros örülhetett, hiszen gelsei győzelmükkel megerősítették helyüket az élen. A forduló meglepetését a Haladás SE Pacsa szolgáltatta, akik bravúros játékkal verték a Tungsramot.

Urbanics Pál

Semjénháza - Let's do it Technoroll Teskánd 1-1 (1-0)

Semjénháza, 200 néző. Jv.: Földszin.

Semjénháza: Végvári (Lajkó)  Balogh, Németh G., Korpics, Kuzma (Budai), Vörös, Lukács, Németh I., Kónya, Stróber, Kósa. Edző: Stróber Attila.

Teskánd: Fábián,  Szabó, Szekeres, Szita, Zsuppán, Molnár (Pásztor), Csongár, Lepár (Milei), Nyári, Nagy S. Koczor (Rapi). Edző: Kovács Imre.

Stróber Attila a hazaiak játékos-edzője szerint igazságos eredmény született a megyei rangadón: - Sajnos nem abban a szerkezetben tudtunk kiállni a Teskánd ellen, amiben szerettünk volna, hiszen a sérült Mulasics mellett nem számíthattam a betegség miatt kieső Mercigány és Hegedűs játékára sem. Gyakorlatilag egy teljesen új védősorral kellett felállnunk, így nem támadhattunk neki a vendégeknek, inkább visszaálltunk, és próbáltuk a széleken megbontani a védelmüket.

- Természetesen így többet birtokolták a labdát, veszélyt azonban - a pontrúgásaikat leszámítva - nem igazán éreztem a játékukban. A félidő vége előtt Vörös egy visszafejelt labdát a hálóba juttatott, így előnnyel mehettünk pihenőre. A második játékrészben 11-eshez jutottak a vendégek, amit Lajkó bravúrosan hárítani tudott. Ezután nem sokkal Lukács került gólhelyzetbe, gyakorlatilag a kapussal állt már szemben, ő azonban indokolatlanul korán ellőtte a labdát, így az Fábián zsákmánya lett. A kirúgás nagyon szerencsétlenül pattant át balbekkünk feje felett, így Nagy egyedül törhetett kapura - ő belőtte. Ilyen a futball. Később Vöröst egy fegyelmezetlenség miatt kiállították, mi pedig már csak az eredmény megtartásának örülhettünk.

Kovács Imre, a teskándiak trénere szerint a Teskánd közelebb állt a győzelemhez: - Sajnos hiába játszottunk mezőnyfölényben, nem tudtuk gólra váltani azt. Kihagytunk egy tizenegyest, egyszer pedig szabadrúgásnál védett elképesztő bravúrral Lajkó. Összességében elégedett vagyok az egy megszerzett ponttal, hiszen a lenti legyőzése után ezzel 4 pontot sikerült kihoznunk a két rangadóból.

Gólszerzők: Vörös, illetve Nagy S.

Jók: Lajkó, Vörös, Korpics, Németh I., illetve Nagy S., Lepár, Csongár.Kiállítva: Vörös (75. p., Semjénháza.).

Ifi: Semjénháza - Teskánd 0-5.

Haladás SE Pacsa - Z. Becsali-Tungsram 4-1 (4-1)

Pacsa, 100 néző. Jv.: Nagy Tímea.

Pacsa: Kocsmár (Éder)  Horváth L., Magyar L., Oláh, Sziráki, Kelemen, Magyar Á., Luki, Palkovics, Mészáros (Magyar I.), Méhes (Kostorják). Edző: Tóth Attila.

Tungsram: Lepár  Sárközi, Bogdán, Fazekas, Szekeres Sz., Gáspár (Balogh), Domján, Horváth B., Farkas, Horváth Z., Lukács (Simon N.). Edő: Jandovics Jenő.

Tóth Attila, a Pacsa edzője: - Tartottunk a Tungsramtól, de ugyanakkor nagyon készültünk is rájuk. Már a 3. percben vezetést szereztünk, a 14. percben pedig már kettő volt az előny. Úgy érzem, hogy ezekkel a gólokkal megtörtük a vendégek lendületét, a félidő végére pedig kialakult a későbbi végeredmény is. A második játékrészben inkább a küzdelem dominált, érzésem szerint ekkor is uraltuk a meccset, hiszen kétszer is egyedül vezethettük a kapusra a labdát. Nagyon örülök a győzelemnek!

Jandovics Jenő a Z. Becsali-Tungsram edzője: - Megérdemelten nyert a Pacsa. Sajnos az első félidőben fáradtan, indiszponáltan játszottunk, aminek meg is lett az eredménye. A második felvonásban hajtottunk, mentünk előre, de semmi nem jött össze. A hazaiak jobban akarták a győzelmet.

Gólszerzők: Bogdán (öngól), Méhes, Kelemen, Sziráki (11-esből), ill. Domján. Jók: Méhes, Luki, Kelemen, Magyar Á., ill. senki.

Kiállítva: Palkovics (60. p.), ill. Bogdán (75. p.).

Ifi: PacsaZ. Tungsram 2-2.

Lenti TE - Zalaszentbalázs 2-0 (0-0)

Lenti, 150 néző. Jv.: Gróf.

Lenti: Varga,  Balla, Magyar A., Boronyák, Szabó I. P., Czigány (Lőrincz), Balog, Orbán, Kosár, Pozsgai (Horváth B.), Szabó II. P. Edző: Németh Imre.

Zalaszentbalázs: Szekeres (Szántó)  Dominkó A (Rózsa)., Nagy G., Zsoldos S., Németh V., Végh, Dominkó Cs., Horváth F., Éder, Hartai, Kovács K. Edző: Martinkovics József.

Nehéz hazai győzelem.

Gólszerző: Balog (11-esből), Szabó I. P.

Jók: Orbán, Boronyák, Szabó I. P., ill. Dominkó Cs., Nagy G. Kiállítva: Zsoldos S., Németh V. (mindkettő Zalaszentbalázs).

Ifi: LTE - Zalaszentbalázs 2-0.

Gelse Termál - Gránit Gyógyfürdő Zalakaros 1-3 (0-2)

Gelse, 200 néző. Jv.: Gerencsér.

Gelse: Kovács G. (Pusztai)  Kálóczi, Deák, Cziráki, Kövér (Csizmadia N.), Kovács, Rózsás, Tóth, Végh (Kohn A.), Mód, Markotán. Edző: Tóth Zoltán.

Zalakaros: Munkácsy  Hajmási, Majtán T., Németh, Szollár, Tislér, Németh B. (Majtán G., Béres), Szabó, Pécsi (Beke), Tóth, Nagy. Edző: Harcz Lajos.

Megérdemelt vendégsiker.

Gólszerző: Mód, ill. Pécsi (2), Szabó. Jók: Cziráki, Mód, Kálóczi, ill. Pécsi, Szollár, Németh P., Szabó.

Ifi: Gelse - Zalakaros 2-1.

Ságod - Zalaszentgrót 1-3 (1-2)

Ságod, 100 néző. Jv.: Deutsch.

Ságod: Major  Mózes, Füzi, Zelkó, Varga Gy., Gál J., Baki, Horváth B. (Bencze G.), Szakály (Varga Zs.), Németh T., Csahók. Edző: Bócz Lajos.

Zalaszentgrót: Horváth Á.  Takács (Salamon), Fodor, Balogh Á., Balogh Z., Vasas, Kovács, Varsányi, Purt, Propszt (László), Gál. Edző: Fejérvári Ferenc.

Gólszerző: Cahók, ill. Fodor, Varsányi (2). Jók: Németh T., ill. Purt, Varsányi, Kovács.

Ifi: Ságod - Zalaszentgrót 0-7.

Zalalövő - Zalaszentiván 3-1 (0-0)

Zalalövő, 150. Jv.: Kondákor.

Zalalövő: Dóra  Gál, Kiss, Erdei, Kalamár, Herman P., Hozbor, Kaszás, Herman L. (Járfás), Balaskó (Toplak), Horváth B. Edző: Csóka Zsolt.

Zalaszentiván: Blaskovics D.  Dömötör (Fábián), Romoda, Udvardi, Büki, Nyakas, Németh B., Józsa, Blaskovics T. (Balogh Á.), Csiszár, Ferencz (Horváth N.). Edző: Orbán Károly.

A második félidei agilisabb játékával nyert a hazai csapat.

Gólszerző: Kaszás, Herman L., Járfás, ill. Dömötör. Jók: Kaszás, Dóra, Kalamár, ill. Nyakas, Németh B.

Ifi: Zalalövő - Zalaszentiván 1-0.

Tóth Hús Pókaszepetk - Műszerautomatika Tótszentmárton 2-3 (0-2)

Pókaszepetk, 200 néző. Jv.: Kustán.

Pókaszepetk: Juhász  Pintyőke, Mózer, Csécs S. (László), Tibola, Csécs Z., Büki, Szekeres (Hemela), Bertók, Molnár, Száraz. Edző: Molnár Ferenc.

Tótszentmárton: Takács  Molnár, Kozári, Cserfő, Tislér, Stejer (Vlah), Horváth, Hollender, Markovics, Markek, Adorján. Edző: Markek István.

Gyenge játékvezetés mellett dőlt el a 3 pont sorsa.

Gólszerzők: Csécs Z., Hemela, ill. Adorján (2), Cserfő. Jók: Száraz, Molnár, Tibola, ill. Cserfő, Horváth I., Adorján, Markek.

Ifi: Pókaszepetk - Tótszentmárton 2-2.

Tormafölde - Kentaur Andráshida 3-4 (1-1)

Tormafölde, 100 néző. Jv.: Huszár.

Tormafölde: Papp,  Kovács (Boa), Kondákor, Bazsika F., Szabó, Tóth, Nagy, Polgár K., Bazsika L., Gyurkac, Polgár Sz. (Igazi). Edző: Hermán István.

Andráshida: Babina,  Bakonyi, Török (Kovács L.), Szíjártó, Pintér, Pászti, Gál (Varga Z.), Szalai (Kovács M.), Varga T., Csáki, Németh. Edző: Dobos Sándor.

A hazaiak legalább döntetlent érdemeltek volna.

Gólszerzők: Bazsika L. (2), Polgár Sz., ill. Bakonyi, Török, Szíjártó, Pintér. Jók: Bazsika L., Polgár Sz., Nagy, ill. Csáki, Török, Pászti, Pintér.

Ifi: Tormafölde - Andráshida 0-3.

A labdarágó megyei bajnokság II. osztrályának eredményei.  (részletes tudósítás kedden)

Északi-csoport:

Gyenesdiás – Police Ola 3-1 (1-1)

Gyenesdiás, 100 néző. V. Borbás (Hegedüs, Aczél L.)

Gyenesdiás: Niklai – Nagy R., Hegyesi, Csik, Beke, Deli, ifj. Durgó, Majsa (Szakmári), Mosdósi, Gombár (Majtász), Németh L. (Horváth M.), edző: Durgó Miklós.

Police Ola: Ág – Cserép, Némethy, Toplak, Domján, Takács (Lómpon), Somogyi, Luczo (Váradi), Rétyi, Csiszár, Fitos, edző: Keskeny László.

Gólszerzők: 20. perc: Rétyi, 0-1; 30. perc: Majsa, 1-1; 50. perc: Durgót, 2-1; 82. perc: Majsa 11-esből, 3-1.

Gyenesdiási tudósítónk Góth Imre szerint sportszerű, győzelemre éhes két csapat küzdelmében a hazai közönségtől jobban bíztatott gárda megérdemelten szerzett értékes győzelmet.

Jók: Beke, Deli, Majsa illetve Domján, Ág.

Tartalék: Gyenesdiás – Police Ola 2-0.

Csács-Nemesapáti - Gellénháza 5-4 (1-2), Alsópáhok - Egervár 0-5 (0-1), Zalaszentgyörgy - Vonyarcvashegy 4-3 (0-1), Várvölgy- Sárhida 2-1 (1-1), Páterdomb - Türje 7-0 (4-0), Becsvölgye - Sármellék 1-2 (0-2), Gyenesdiás - Police-Ola 3-1 (1-1) Kertváros - Zalaapáti 0-4 (0-2).

Déli-csoport:

Borsfa - Kiskanizsai Sáskák 2-1 (0-1), Galambok - Zalaszentmihály 1-1 (0-1), Zalakomár - Felsőrajk 4-1 (0-1), Palin - Miklósfa 0-3 (0-2), Bagola - Letenye 2-1 (1-0), Rédics - Páka 1-0 (1-0), Kerámia Tófej - Molnári 1-4 (0-1), Gutorfölde -Szepetnek 1-1 (1-1).