2009.08.12. 02:28

Szabados bronza a serdülő ob-n

Zalaegerszeg, Nagykanizsa - Az úszók nyári országos bajnokságainak sorát a serdülők egri vetélkedése zárta, amelyen természetesen a két zalai klub sportolói is indultak. Az egyetlen zalai érmet Szabados Réka (EuropTec-Zalavíz ZÚK) szerezte.

A római vizes világbajnoksággal szinte egy időben, a serdülő ob küzdelmein a fiatalok azzal a reménnyel szállhattak vízbe: talán nem is oly soká nekik szurkolhatunk majd az éppen aktuális világversenyen. Egerben, a kétségkívül sok reményteljes magyar úszó között ott volt Szabados Réka is, az EuroTec-Zalavíz ZÚK csapatát erősítve. Réka a hátúszószámokban - 50, 100 és 200 méteren - állt rajthoz, melyek mindegyikében egyéni csúccsal végzett, két számban pedig döntőbe is került. Legnagyobb sikert az utolsó versenynapon rendezett 200 méteres távon érte el, amelyen kiváló úszással nemcsak egyéni legjobbját, hanem az eddigi megyecsúcsot is megjavítva, 2:26,55 idővel a 3. helyen csapott célba. A legrövidebb, 50 méteres távon Réka épp csak, hogy lemaradt a döntőről (33,60), itt a 9. helyen zárta a versenyt, a 100 méteren pedig a fináléban az 5. helyet szerezte meg (1:09,93).

A Dél-zalai Vízmű SE úszószakosztályának négy tagja szerepelt az egri serdülő országos bajnokságon. Közülük a legjobban az 1996-os születésű Abay Nemes Anna szerepelt, aki három negyedik és két ötödik helyezésével (illetve megyecsúcsokkal) hívta fel magára a figyelmet.

A Vízmű SE sportolóinak jobb helyezései. Leányok. 1995-ös születésűek. 200 m mell: 6. Szabadics Adrienn 2:50,16. 1996-os születésűek. 50 m gyors: 5. Abay Nemes Anna 28,37. 50 m hát: 6. Abay Nemes Anna 33,03. 100 m gyors: 4. Abay Nemes Anna 1:00,65. 200 m gyors: 4. Abay Nemes Anna 2:10,29. 200 m vegyes: 4. Abay Nemes Anna 2:30,19. 400 m gyors: 7. Abay Nemes Anna 4:40,5. 800 m gyors: 5. Abay Nemes Anna 9:28,28.