2009.06.30. 02:27

Újabb négy zalai érem

Zalaegerszeg (ka) - Az atléták IV. korcsoportos atlétikai diákolimpiai döntőjén is termett babér a zalai tanintézmények sportolóinak. A sportág fiatal képviselői több jó teljesítményt is nyújtottak.

A fővárosban rendezett országos döntőn noha nem szereztek a zalai aranyat, ám így is négy éremmel térhettek haza.

A fiúknál a zalavári Cirill-Metód-iskola diákja, Molnár Márk az 1500 méteres síkfutásban lett ezüstérmes lett a nagy csatát hozott versenyben.

A zalaegersegi Belvárosi iskola tehetséges diákja, Szűcs Valdó távolugrásban nyújtott jó teljesítményt és állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

A Belvárosi iskola 4x100 méteres fiú váltója szintén harmadikként végzett.

A lányoknál a többször is jeleskedő, Major Klaudia, a teskándi Csukás-iskola sprintere a 100 méteres számban szerzett bronzot.

A zalaiak jobb eredményei. Fiúk. 1500 m: 2. Molnár Márk (Zalavár, Cirill-Metód iskola) 4:20,05.

4x100 m: 3. Z. Belvárosi-iskola (Tompos Dominik, Korponai Krisztofer, Bánhegyi Márk, Szűcs Valdó) 48,11. 4x1000 m: 5. Keszthely, Csány-Szendrey ÁMK (Kiss Dániel, Kovács Benjamin, Kubicsek Barna, Kubicsek Máté) 12:16,14. Távolugrás: 3. Szűcs Valdó (Z. Belvárosi iskola) 620. Lányok. 100 m: 3. Major Klaudia (Teskánd, Csukás I. iskola) 13,13. Magasugrás: 5. Gergely Hajnalka (Z. Ady Iskola) 154. Távolugrás: 4. Major Klaudia 526.