2009.06.19. 02:29

Két bronz az ob-n

Zalaegerszeg (ka) - Az úszók nyári országos bajnokságainak sorozatát az ifjúságiak kezdték meg, akik Egerben randevúztak egymással. A 15-18 évesek seregszemléjén a EuropTec-Zalavíz ZÚK tehetsége, Lengyel Anna két érmet is szerzett.

Ismerve a sportági sajátosságokat, manapság ebben a korosztályban már nemzetközileg is jegyzett úszókat is találhatunk. Szerencsére a magyar úszósport továbbra is a világ élvonalába tartozik, vagyis, az ifjúságiaknál már nem ritkaság, ha már komoly eredményekkel rendelkezó úszókat találhatunk, illetve ma még ismeretlen úszókat, akik egy vagy két éven belül válnak a szélesebb közvélemény előtt ismertté.

Az országos bajnokság mezőnye Egerben tehát nagyon erősnek volt mondható, s később több korosztályos csúcs és egyéb ragyogó eredmény született. A zalaegerszegi versenyzők is szépen szerepeltek, s noha dobogós helyre csak Lengyel Annának sikerült kerülnie, a nyolcas döntőkben születtek további szép eredmények, melyek között három megyecsúcs is van.

A legeredményesebben tehát Lengyel Anna szerepelt (1994-ben született), ráadásul elsőéves ifjúsági versenyzőként szerzett mindjárt két bronzérmet. Előbb 800 m gyorsúszásban (9:08,65 perc) állhatott a dobogóra, majd 1500 gyorson szintén (17:16,59 p.). Ez utóbbi eredménye új megyecsúcsot is takar, csakúgy, mint 200 m pillangón, ahol az ideje 2:20,30 lett. Anna ugyancsak döntőbe került 400 m gyorson, melyben az 5. helyen csapott célba.

A rövidebb távokon is új megyecsúcs született, méghozzá Rákosi Kristóf révén, és a 25,07 másodperces időeredmény a 6. helyezéshez volt elegendő. Jól versenyzett Vörös Dániel is, aki 100 m és 200 m háton is döntőbe jutott: 8. valamint 5. helyezéseket ért el. A lányok egyéni számaiban Szabó Ramónának (ő még csak 1995-ös születésű) sikerült még kiharcolnia, hogy a döntőben ismét ússzon, s 200 m háton a 7. helyen zárta a versenyt. A lányok két váltója szintén sikeresen szerepelt, két döntős helyezéssel.

A Dél-zalai Vízmű SE fiataljai ezúttal az egyéni számokban nem jutottak döntőbe, a váltókban viszont igen. A 4x100 méteres leány gyorsváltó a 6. helyen zárt, a 4:07,96-os időeredmény pedig új megyei csúcs is egyben.

A zalai klubok úszóinak döntős eredményei

Leányok

200 m pillangó: 5. Lengyel Anna 2:21,63.

200 m  leány hát: 7. Szabó Ramóna 2:29,89.

800 m gyors: 3. Lengyel Anna 9:08,65.

400 m gyors: 5. Lengyel Anna 4:25,96.

1500 m gyors: 3. Lengyel Anna 17:16,59.

4x100 m gyorsváltó: 6. Dél-zalai Vízmű (Abay Nemes Anna, Németh Renáta, Zsuppán Patrícia, Karancz Aliz) 4:07,96, 7. EuropTec-Zalavíz ZÚK (Lengyel Anna, Szabó Ramóna, Szabados Réka, Novák Krisztina) 4:14,41.

4x200 m gyorsváltó: 6. EuropTec-Zalavíz ZÚK (Lengyel Anna, Szabó Ramóna, Szabados Réka, Novák Krisztina) 9:01,30, 7. Dél-zalai Vízmű (Abay Nemes Anna, Németh Renáta, Zsuppán Patrícia, Karancz Aliz) 9:10,87.

4x200 m gyors: 4x100 m vegyes: 7. Dél-zalai Vízmű (Zsuppán Patrícia, Szabadics Adrienn, Németh Renáta, Abay Nemes Anna) 4:48,1.