2012.03.12. 16:39

Újabb nagy pofont kapott a Kanizsa KK gárdája (képgalériával)

Elveszítette hazai veretlenségét is a Kanizsa KK csapata az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokságban. A dél-zalaiak nagy meglepetésre kikaptak a SMAFC gárdájától.

Benedek Bálint

Kanizsa KK DKG-East SMAFC  65-71 (17-25, 19-11, 12-16, 17-19)
Nagykanizsa, 150 néző. Jv.: Horváth A., Németh A., Dokmanovic.

Kanizsa: Bausz (133), Balogh (166), Beák (106), Hoffmann (6), Czigler (6). Csere: Tóth (103), Zsámár (4), Stárics (-), Murvai (-), Bus (-). Edző: Kovács Nándor.

Beák hárompontossal nyitotta a negyedet, ám a hazaiak a vezetést nem tudták megtartani, s mivel dekoncentráltan játszottak, a lelkes vendégek elhúztak (6. p.: 7-16). A folytatásban tovább nőtt a különbség a csapatok között (12. p.: 19-29), ám a kispadról érkező Tóth felpörgette a játékot, ezért közelebb kerültek a soproniakhoz. Aztán Balogh zsinórban 7 pontot szerzett, Bausz utolsó másodpercben dobott triplája pedig az egyenlítést jelentette (20. p.: 36-36).

A fordulás után a dél-zalaiak a jobbnál jobb helyzeteket rendre elpuskázták, s még a ziccereket is kihagyták (30. p.: 48-52). Az utolsó negyedben növelték előnyüket a látogatók (33. p.: 48-58). Majd Balogh hárompontosával és szerzett labdából elért kosarával kezdte meg a felzárkózást a gépgyári alakulat (35. p.: 53-58). A hátralévő időben 12 büntetőhöz jutottak a soproniak,  így megérdemelt, de kissé váratlan sikert arattak. Mivel a rivális Veszprém és a Győr is vereséggel zárta a 19. fordulót, a Kanizsa továbbra is vezeti a tabellát.

Jók: Balogh, Tóth.

Kovács Nándor: „Hazai pályán ez a támadójáték nagyon kevés. Újabb vereségünkkel saját magunknak tettük meglehetősen nehézzé az alapszakasz végét.”