Göcsej Kupa

2017.09.22. 20:25

Magabiztos egerszegi győzelmek Göcsej Kupa nyitónapján

ZALAEGERSZEG Pénteken kezdetét vette a vasárnapig tartó Forest Hungary 48. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa sorozata az egerszegi Zalakerámia Sportcsarnokban. Mindkét nem küzdelmében négy-négy csapat harcol az elsőségért.

A pénteki program a hölgyek tornájának első mérkőzésével kezdődött, amit az UNI Cargo Győr és a PINKK Pécsi 424 játszott, nyert qa Győr 89-69-re.

A második találkozón lépett pályára a ZTE NKK, melynek az ellenfele a szerb női bajnok Crvena Zvezda Beograd volt. A vendégek késtek, így a mérkőzés 45 perc csúszással kezdődött.

KKZ Crvena Zvezda- ZTE NKK 58-72 (17-24, 10-20, 18-12, 13-16)

ZTE NKK: Koizar 9/3, Kovács G. 9/3, Hegedüs-Őri 2, Gorjanácz 7/3, Parker 21. Csere: Vincze. Gáspár-Szalay 6, Jurkó 2, Pavel 16., Varga.

Kipontozódott: Gorjanácz (38.).

A szerb bajnok volt tehát az első ellenfele Gáspár Dávid együttesének, akiken még érződött a hosszú utazás, hiszen az egerszegiek nagyon gyorsan elléptek (2-14). A negyed végére faragtak hátrányukon a vendégek, ám a második tíz percben a ZTE NKK fokozatosan lépett el. Csak a harmadik negyedben tudott egy kissé közelebb kerülni a Zvezda (45-56), ám végig a zalaiak domináltak és biztosan nyertek.

A női mérkőzést és a megnyitót követően következett a Zalakerámia-ZTE KK és az NB I újonca, a Debreceni EAC csatája.

Zalakerámia-ZTE KK- DEAC 89-66 (20-18, 33-19, 22-14, 14-15)

ZTE KK: Simmons 9, Horváth Á. 14/6, Benke 5/3, Szabó Zs. 7/3, Radic 14. Csere: Vaughn 16/6, Jeffers 10, Mohácsi 12/12, Kis R. 2, Doktor, Kovács M. 2

DEAC: Jones 5/3, Velkey, Lilov 14/12, Bognár 10, Armwood 16. Csere: Lajsz 3, Molnár A. 8, Kósa, Fekete V., Fazekas, Omenaka 2, Opre 3/3.

A korábbi csúszás miatt lapzártánk előtt nem sokkal véget ért mérkőzésre a nézők is szép számban összegyűltek. A zalai szurkolók elsősorban a próbajátékon lévő amerikai Deonta Vaughn játékára voltak kíváncsiak. Aki jól mutatkozott be, a ZTE KK pedig a második negyedben nagyon eredményesnek bizonyult (53-37). Később is ez volt a jellemző, így a ZTE KK nagyon simán nyert. Bencze Tamás, a ZTE KK vezetőedzője mindenkit annyit szerepeltetett, amennyi szükséges volt: holnap és vasárnap is lesz meccs...