Bajnoki bronzérem

2022.04.20. 07:00

A zalaegerszegi Szanati Máté egy korcsoporttal feljebb is dobogós tudott lenni

A Diák I. korosztályú kötöttfogású birkózóbajnokságot a fővárosban rendezték meg, ahonnan Szanati Máté révén egy éremmel tértek haza a zalai színek képviselői.

Szanati Máté (balról) és Batta Bence edzőikkel

Forrás: Kerkai Attila / Zalai Hírlap

A 2009–2011 között születettek vetélkedését megelőzték a területi döntők, ahonnan kvalifikálni lehetett az országos bajnokságra.

A zalaiak közül többen részt vehettek ezen, közülük a Zalaegerszegi Birkózó SE versenyzője, Szanati Máté a 32 kilogrammosok mezőnyében a 3. helyen végzett. Az elért eredmény azért is értékes, hiszen Máté egy korcsoporttal a sajátja felett indult. A Diák II. korosztályban is bizonyíthat még a későbbiekben, hiszen annak a korosztálynak a bajnoki küzdelme még hátravan.

Volt még egy ­pontszerző zalai fiatal is, hiszen Batta Bence (Tófej) ötödik lett.

Eredmények. –32 kg: 3. Szanati Máté (Zalaegerszegi BSE). –38 kg: 5. Batta Bence (Kerámia SE Tófej). Edzők: Berzicza Ferenc, Gerencsér Zoltán, Gerencsér Roland (ZBSE), Szanati József (Tófej).