Frissen Zalából

2021.11.21. 19:43

Két döntetlen az NB III.-ban – A három meccsen egy zalai gól született, amit Babati szerzett (videó)

Két döntetlen és egy vereség a zalai csapatok mérlege a labdarúgó NB III. Nyugati csoport vasárnapi mérkőzései után.

Kerkai Attila, Bedő István, Kühne László

Forrás: Zalai Hírlap

Fotó: Szakony Attila

Tarr Andráshida SC–Gárdony 0-0

Andráshida, 100 néző. Jv: Hernádi.

Andráshida SC: Kálovits – Dömötörfy, Kalamár, Fábián, Karóczkai – Pajor, Temlén (Czafit), Czene – Szabó, Vass (Bakó), Szinay. Vezetőedző: Dobos Sándor.

Az utolsó helyezett zalai csapat az előtte helyezkedő Gárdonyt fogadta, igazi alsóházi rangadónak számított a találkozó. Mindkét oldalon akadtak nagy lehetőségek, sőt ziccerek, de kimaradtak ezek. Az utolsó öt percben nyomás alá tudta helyezni az Andráshida a Gárdonyt, azonban mindig hiba csúszott az irányzékba, vagy éppenséggel a kapu előtt blokkolták a vendégek a lövéseket.

Dobos Sándor: „Ez a mérkőzés lehetett volna három-három, vagy négy-három a mi javunkra is. Ikszes meccs volt, de egyáltalán nem gól nélküli. Azt gondolom, hogy nekünk több lehetőségünk adódott, de továbbra is küzdünk a helyzetkihasználással.”

Télen nagy változások jöhetnek…

Kaposvári Rákóczi FC– ZTE FC II. 1-1 (0-0)

Kaposvár, 150 néző. Jv.: Gáspár.

ZTE II.: Köcse – Őr, Sebestyén, Dóczi, Husztui A. – Bekő, Német D., Beke (Szántó), Fehér – Majnovics, Babati. Vezetőedző: Bozsik József.

Gólszerzők: Pintér (85.), illetve Babati (66. – 11-esből).

A zalaiaknál több visszajátszó is volt, s az egykor szebb napokat látott Kaposvár ellen a ZTE II. támadólag lépett fel. A mezőnyfölény viszont gólokban nem mutatkozott meg. A második félidőben nagyobb sebességre kapcsolt a zalai csapat, továbbra is uralta a játékot és egy jogos büntető után Babati Benjamin megérdemelten szerzett vezetést. A Rákóczi az utolsó 15 percben veszélyeztetett, amihez kellett, hogy a vendégek túlságosan mélyen, a kapujuk előtt védekeztek. A hajrában egy kavarodás végén egyenlített a hazai csapat.

Bozsik József: „Győzelmet szalasztottunk el, amiért csak magunkat okolhatjuk. A találkozó döntő részében jobbak voltunk ellenfelünknél.”

Szabó Patrik, a kanizsaiak játékosa készül lövésre, de ezen a napon senkinek nem sikerült kapuba találnia a hazaiaktól Fotó: Szakony Attila / Zalai Hírlap

FC Nagykanizsa–Bicskei TC 0-1 (0-1)

Nagykanizsa, 150 néző. Jv.: Héra.

Nagykanizsa: Horváth M. – Pál D., Major, Talabér, Horváth B. – Szabó P., Kovalovszki – Lőrincz (Kovács Gy.), Nikics, Vlasics (Török) – Ekker. Vezetőedző: Gombos Zsolt.

Gólszerző: Sóron (44.).

Bátran estek egymásnak a csapatok, igaz, túlzottan sok helyzetet nem dolgoztak ki a felek. Kanizsai szempontból az lett volna a legfontosabb, hogy mielőbb kilábaljanak abból az apatikus helyzetből, melybe a nem kedvező eredmények taszítják őket. Az első félidő utolsó pillanatai tartogatták aztán a találkozó – mint később kiderült – egyetlen találatát. A lehető legrosszabb forgatókönyv szerint jött a bicskeiek vezetése, így fordulás után fokozniuk kellett tempójukat a vendéglátóknak. Akik próbálkoztak persze becsülettel, de egyelőre hiányzott az a lendület, mely egy ilyen találkozó megfordítására esélyt adott volna.

Gombos Zsolt: „Edzésen jól mentek a srácok, de a meccsen enerváltak voltak. A csapatból 4-5 labdarúgónk játszott átlagosan, a többiek még ezt a szintet sem érték el. Hiányzott az extra akarat, s így alighanem télen nagy változtatásokra lesz, lehet szükség.”

További eredmények: Fehérvár FC II.–Veszprém 0-1, Érd–Komárom 1-1, BVSC Zugló–Puskás FC II. 2-0, Balatonfüred–Mosonma­gyaróvár 1-8, Tatabánya–­Gyirmót FC II. 2-1, Pápa–Kelen SC 1-0, Sopron–ETO Akadémia 1-2.