A Tarr Andráshida SC is pontot szerzett

2021.11.07. 20:32

Idegenben nyert a ZTE FC II.

A labdarúgó NB III. Nyugati csoportjában a 16. fordulót rendezték meg, és ritka, amikor azt írhatjuk a zalai együttesekkel kapcsolatban, hogy egyikük sem maradt pont nélkül. A Nagykanizsa meccsét elhalasztották, a Tarr Andráshida SC otthon szerzett pontot, a ZTE FC II. pedig Balatonfüreden győzött.

KA, BI

20211107 Zalaegerszeg Andráshida SC(kék)-PAFCII(fehér) Katona Tibor KT Zalai Hírlap ZH

Tarr Andráshida SC–

Puskás FC II. 0-0

Zalaegerszeg-Andráshida, 100 néző. Jv.: Papp Á.

Tarr Andráshida SC: Kálovits – Dömötörfy (Pataky G.), Kalamár, Fábián (Karóczkai), Péntek – Czene, Czafit, Temlén, Szabó M. – Vass, Szinay (Czotter B.). Edző: Dobos Sándor.

Fölényben játszott ugyan a Puskás FC II., de a zalai kontrákban azért volt lehetőség. A második félidőben is hasonló volt a helyzet, és Kálovits Henriknek volt néhány nagy védése is. A legnagyobb a 84. percben, amikor Kicsun közeli lövésénél ért le bravúrral a jobb alsó sarokba.

Dobos Sándor: Annak örülök, hogy a játékunknak kézzelfogható eredménye is van. A pontszerzés visszaigazolása a kemény edzésmunkának, amelyet a játékosok hétről hétre elvégeznek. Kis szerencsével akár nyerhettünk is volna.

Balatonfüredi FC–

ZTE FC II. 0-1 (0-1)

Balatonfüred, 200 néző. Jv.: Juhász.

ZTE FC II.: Köcse – Jóna, Sebestyén, Bekő, Dóczi – Őr, Németh D., Fehér, Majnovics – Szökrönyös Z. (Kozma-Bognár), Papp L. Vezetőedző: Bozsik József.

Gólszerző: Fehér (23.).

Kiállítva: Imre (29.), illetve Papp L. (61.).

Lendületesen kezdte a találkozót a ZTE fiatal csapata, a vendégeknek több lehetőségük is akadt, amelyekből csak egyet értékesítettek. Amikor a zalaiak nem saját játékukat játszották, hanem belementek a rohanásba, akkor két kapufát lőtt a Balatonfüred. Az első fél­időben a házigazda tíz főre fogyatkozott, majd a második játékrészben 15 percen át uralta a játékot az egerszegi együttes, ám egy kakaskodás végén a játékvezető csak Pappot állította ki. Az egyenlő létszám mellett kiegyenlített lett a játék. A vendégek így is többször lezárhatták volna a találkozót, de nem tették.

Bozsik József: Nagyon jól játszott fiatal csapatom. Minőségi játékot produkáltunk, a gyenge helyzetkihasználásunk miatt viszont végig izgulnunk kellett.

A további eredmények: Kaposvár–Bicske 3-1, Fehérvár FC II.–Komárom 2-2, ETO Akadémia–Kelen SC 3-0, BVSC-Zugló–Veszprém 1-0, Tatabánya–Gárdony 2-1, Pápa–Mosonmagyaróvár 0-3, Sopron–Gyirmót FC II. 1-2.

A Nagykanizsa–Érd-találkozót december 9-ére halasztották.