szép eredmény!

2020.10.30. 19:21

Nett Vivien ezüstérmes a hosszútávú ob-n

A tavaszi kihagyást követően a nyári hónapokat és az őszt is végigdolgozták a Zalaco-ZÚK úszói. A medencés hosszútávúszó országos bajnokságért Debrecenbe kellett utazniuk.

Nett Vivien jutalma ezüst és persze egyéni csúcs Fotó: ZH

A megyeszékhelyieknek pedig érdemes volt az ország másik sarkába elutazni, hiszen többen az első 8 között végeztek, sőt Nett Vivien révén egy ezüstéremmel is öregbítették a város úszósportjának jó hírét. A 3000 méteres távon (U12–13) Paksa Borbála az előkelő 5. helyen végzett (38:27,04), a 8. szintén pontszerző helyen Nagy Napsugár ért célba (38:47,95). A fiúk mezőnyében, szintén 3000 méteren Jakab Balázs folyamatosan az élbollyal úszott, de kis különbséggel a 4. helyre szorult. Az ideje azonban így is egyéni csúcs: 36:08,16. Az 5000 méteres távon még nagyobb kihívás várt már az úszókra. Itt Nett Vivien (U14–15) az első helyezettel az utolsó ezer méterig tartotta a lépést, majd a későbbi bronz­érmest az utolsó kétszázon maga mögé uta­sítva 1:01:07,33 órás időeredménnyel ezüstérmet szerzett. Eredménye egyéni csúcs egyben. Belső Fanni nyolcadik, még szintén értékes bajnoki pontokat jelentő helyezéssel csapott célba (01:05:02,93).

A fiúk versenyében (U16–17) ezen a távon Gergye Milán egy órán belüli egyéni csúcsával a 12. helyet szerezte meg (58:50,08). KA