Sikerek

2018.06.12. 17:57

Zalaszám-ZAC: Veiland és Takács magyar bajnok

Miskolcon rendezték meg az atléták U20-as és U23-as magyar bajnokságát, ahol a Zalaszám- ZAC viszonylag népesebb küldöttséggel vett részt, és 7 érmet szerzett.

Takács Dóra Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap

Az U23-as korosztályban Veiland Violetta abszolút esélyesként állhatott a dobókörbe, ugyanis idehaza súlylökésben őt már csak a felnőtt világbajnok Márton Anita előzi meg. Veiland nem is hagyott kétséget az elsőség felől: Bognár Szabolcs tanítványa 14,97 m-es teljesítménnyel győzött. Ugyanő beállt a diszkoszvetőkörbe is, és 39,91 m-es dobásával kiegészítő versenyszámában ezüstérmet szerzett.

Képünkön Takács Dóra, alatta pedig Veiland Violetta egy korábbi versenyen – ők szállították az aranyérmeket Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap
Fotó: Katona Tibor

Ezek után pedig jöjjenek a zalai bronzok. Az Egyesült Államokból hazatért Ferenczi Melinda még nem tudott megbirkózni az időeltolódással, de két megérdemelt 3. helyet így is szerzett – előbb a 100 m-es síkfutásban 12,28 mp-es idővel, majd a 200 m-es döntőben 25,12 mp-es teljesítménnyel állt dobogóra Kámán Ferenc tanítványa. Hári Anna 100 m gáton ötödik (14,85 mp), majd a „gyilkos”, 400 m-es gátfutásban 64,02 mp-es teljesítménnyel bronzérmes lett. Edzője: Kámán Ferenc. Ott Benjamin az 1500 m-es síkfutásban négy percen belüli idővel (3:59,91) szintén értékes bronzérmet szerzett (edző: Góczán István). Diszkoszvetésben Aczél Norbert 40,46 m-rel 4., Vekas Martin 38,49 m-es dobással 6. lett.

Az U20-as korosztályban is született Zalaszám-ZACaranyérem. Az érettségiző és derékfájdalmakkal küzdő Takács Dóra egyéni legjobbjához közeli eredményt ért el 44,58 m-es dobással, amivel fölényesen megnyerte a diszkoszvetők versenyszámát. Bognár Szabolcs tanítványa súlylökésben is indult, és 11,87 m-rel a 4. helyen zárt.

Baki Barnabás 100 m-en 11,01 mp-es idővel 4., 200 m-en 22,57 mp-el 6. lett. Németh Benedek 110 m gáton döntőbe került, és 15,88 mp-es teljesítménnyel a 6. helyezést érte el. Szőke Anett két versenyszámban is döntős lett. Előbb diszkoszvetésben (35,23 m) 5., majd magasugrásban 160 cm-rel a 6. helyen végzett. Varga Panna magasugrásban ért el még döntős helyezést: 155 cm-rel 7. lett.

Kámán Ferenc, a Zalaszám ZAC vezetőedzője elmondta, hogy büszke az egyesület sportolóira, akik az egyetemi és az érettségi vizsgák, illetve a felvételik idején is nagyszerűen helytálltak a magyar bajnokságon.