Megyei foci

2018.06.03. 18:01

Nem született gól a bajnok és az ezüstérmes hét végi mérkőzésén

A hét végén lezárultak a küzdelmek a megyei labdarúgó I. osztályban. A főbb kérdések már korábban eldőltek, a Hévíz és a Gellénháza is megkapta a mérkőzés végén az ezüst-, illetve a bronzérmet.

ZH

A pókaszepetki Göncz Ákos (balra) próbálja megállítani a két gólt is szerző teskándi Németh Bencét Fotó: Szekeres Péter/Zalai Hírlap

Horváth-Méh Kiskanizsai Sáskák–Kaposi International Transport Csács-NSE 7–5 (6–1)

Kiskanizsa, 50 néző. Jv.: Németh I.

Kiskanizsa: Vida – Csordás, Mikola (Ötvös), Piecs, Varga D., Beck, Szabó, Anger, Németh, Abay Nemes, Varga K. Játékos-edző: Lukács István.

Csács-NSE: Szilasi – Éder, Bailo, Lepár, Darabos, Egyed (Csongár), Horváth P., Flórián, Németh A., Németh B., Domján. Játékos-edző: Sebők József.

Vendéghelyzettel indult a találkozó, majd a következő percekben már hazai vezetést láthattak a nézők. A félidő során a kiskanizsaiak sorra alakították ki helyzeteiket, és fél tucat találatig meg sem álltak. Szünet után a vendégek percei következtek, hisz rövid idő alatt háromszor is eredményesek tudtak lenni. Ezzel szorossá vált a mérkőzés, azonban egy gyors hazai kontra újabb gólt eredményezett, amivel a Kiskanizsa biztossá tette megérdemelt győzelmét. A hazai csapat kapusának, Munkácsi Zsoltnak házasságkötése alkalmából ajánlja ezt a győzelmet.

Gólszerzők: Abay Nemes (2), Piecs (2), Varga D. (2), Németh, ill. Bailo (3), Darabos, Egyed. Jók: Abay Nemes, Piecs, Varga D., Vida, ill. Bailo, Darabos. U19: Kiskanizsa–Csács-NSE 7–2.

Zalagrár Pókaszepetk–Lets Do It Technoroll Teskánd 0–6 (0–3)

Pókaszepetk, 80 néző. Jv.: Hegedüs M.

Pókaszepetk: Csimcsa – Vaspöri, Büki, Göncz, Farkas Á., Csécs Z., Farkas T., Száraz, Huszár, Csécs M., Valkóczi.

Teskánd: Orbán – Gulyás, Magyar, László, Major, Bedő M. (Czigány), Bedő I., Sonkoly (Luki), Kiss P., Pergel, Németh B. Edző: Pergel Attila.

Megérdemelt vendéggyőzelem született a megyei I. osztály utolsó fordulójában. A Pókaszepetk SE vezetősége, illetve szponzorai köszönik ezt a tisztes helytállást a bajnokságban a csapataiknak.

Gólszerzők: Magyar (2), Pergel (2), Németh B. (2). Jók: Büki, Vaspöri, Göncz, ill. Németh B., Magyar, Pergel.

FC Keszthely Lazzarin Café–Gyenesdiás Kinizsi 1–1 (0–0)

Keszthely, 100 néző. Jv.: Novák R.

FC Keszthely: Kámán – Keveházi, Cseszárik, Dufka, Marton, Kubicsek, Tóth G., Meszlényi, Tóth R., Németh A., Acél. Edző: Lajtai Roland.

Gyenesdiás: Takács – Lázár, Hegyi, Sipőcz (Soós M.), Czafit, Pálfi (Szigeti), Pandur (Csák), Szabó B., Kovács D., Balogh G. (Soós G.), Sipos (Mátó). Játékos-edző: Hajba Géza.

A hazaiak kontrajátékra álltak be, az első félidő eseménytelenül telt. A második játékrészben egy szép támadásból megszerezte a vezetést a Keszthely, majd 11-esből egyenlített a Gyenesdiás. A kiállítás után beszorult a kapu elé a hazai csapat, de a jó védekezésüknek köszönhetően a vendégek nem tudtak gólt szerezni. A játék képe alapján a döntetlen teljesen reális.

Gólszerzők: Tóth G., ill. Czafit. Jók: Kámán és az egész csapat, ill. Czafit, Sipőcz. Kiállítva: Tóth R. (65., FC Keszthely). U19: FC Keszthely–Gyenesdiás 4–0.

Szepetnek–Tisza-Ép Zalaszentgrót 4–2 (1–1)

Szepetnek, 100 néző. Jv.: Bors B.

Szepetnek: Horváth G. – Szabó B., Kozári, Kotnyek, Kalinics (Kobra), Petánovics, Cs. Horváth, Szőke Á., László (Bilák B.), Szabó Á., Karakai (Balassa). Edző: Domján László.

Zalaszentgrót: Csík T. – Németh, Liegler (Farkas), Horváth D., Nagy, Csarmasz, Sümegi, Tóth, Kovács (Szeiler), Horváth B., Csik K. Edző: Jankovics Péter.

Meddő hazai támadások jellemezték a mérkőzést a fél­idő derekáig, ekkor Tóth lépett ki és megszerezte a vendégek vezető gólját. A szünet előtt Cs. Horváth révén egyenlített a Szepetnek. A második játékrész elején Karakai előnyhöz juttatta a hazaiakat, de nem sokáig örülhettek a vezetésnek, mivel Sümegi hamarosan egalizált. Az utolsó fél órában a szepetneki csapat újabb góljai magabiztos hazai győzelmet eredményeztek. A hazai egyesület vezetése köszöni a nézők kitartó támogatását a szezonban.

Gólszerzők: Cs. Horváth, Karakai, László, Bilák, ill. Tóth, Sümegi. Jók: Horváth G., Cs. Horváth, Szabó Á., Karakai, ill. Horváth D., Nagy, Tóth. U19: Szepetnek–Zalaszentgrót 3–2.

ZNet-Telekom Becsehely–Femat Csesztreg 1–6 (0–2)

Becsehely, 100 néző. Jv.: Major Zs.

Becsehely: Balassa – Pintér, Végh, Török, Varga P., Markulia M., Mutter (Horváth F.), Kovács D., Navracsics, Molnár M., Markulia J. Edző: Mutter Attila.

Csesztreg: Fábián – Szekeres, Horváth Ro., Kiss Ba., Kancsal, Nagy N., Nagy M. (Nemsics), Elek, Horváth Ri. (Pál), Kiss Bá., Nagy R. Edző: Németh Imre.

A hétközi fordulóból kifolyólag fáradtan játszó hazaiak ellen könnyedén nyertek a vendégek. A Becsehely így is simán benn maradt a megyei I. osztályban.

Gólszerzők: Horváth F., ill. Kiss Ba. (4), Nagy R., Pál. Jók: senki, ill. Nagy N., Kiss Ba. Kiállítva: Kovács D. (38., Becsehely). U19: Becsehely–Csesztreg 2–6.

Semjénháza–Olajmunkás Gellénháza 3–3 (1–0)

Semjénháza, 150 néző. Jv.: Kiss N.

Semjénháza: Szakmeiszter Á. – Kapuvári, Gerencsér (Köves), Pápai, Szakmeiszter J., Novák, Kisharmadás, Orbán, Schuller, Latin, Kovács. Edző: Markek István.

Gellénháza: Simon – Toplak B., Gájer, Illés (Bencze), Ferenczi, Odonics, Szabó, Nagy, Bognár (Toplak G.), Horváth, Pilisi. Játékos-edző: Bencze Péter.

Az első félidőben sok helyzetet alakított ki, de csak egy góllal tudta fölényét realizálni a hazai csapat a vendégcsapat kapusának bravúrjai következtében. A második játékrészben mindkét csapat előtt sok lehetőség adódott, de ezek általában kimaradtak. A Gellénháza két 11-essel egyenlített, melyekhez hasonló szituációban a hazai csapatnál néma maradt a játékvezető sípja. A mérkőzés végén a vendég Olajmunkás Gellénháza együttese a szurkolók tapsa közepette átvette a harmadik helyért járó serleget és az érmeket. A hazaiak gratulálnak a vendégeknek a bronzéremhez, és a Semjénháza SE köszöni a szurkolóinak egész évi sportszerű buzdítását.

Gólszerzők: Szakmeiszter J. (2), Kisharmadás, ill. Odonics (2, mindkettőt 11-esből), Szabó. Jók: az egész csapat, ill. Simon (a mezőny legjobbja), Odonics, Szabó. U19: Semjénháza–Gellénháza 2–10.

Hévíz–Nagykanizsa 0–0

Hévíz, 300 néző. Jv.: Vizi I.

Hévíz: Jánosa – Farkas B., Szi-Péter J., Horváth E. (Tarnóczai), Giber, Tóth G. (Kovács R.), Horváth M. (Meidl), Nedelkó (Nagy R.), Czibor, Szi-Péter Zs., Szántó (Kiglics). Edző: Lantai Balázs.

Nagykanizsa: Szabó Á. – Csáki (Kulcsár O.), Kretz, Szabó B., Horváth D., Kovács Gy., Hetesi (Kulcsár R.), Szalai (Márton), Gerencsér, Horváth P. (Lőrincz), Horváth B. Edző: Gombos Zsolt.

Egyenlő erők hatalmas taktikai küzdelmét hozta a mérkőzés. A 76. percben emberhátrányba kerültek a hazaiak, de ez után is állta a Hévíz a kanizsaiak rohamait. A döntetlen igazságos. A találkozó végén a Hévíz csapata átvehette a második helyért járó serleget és az ezüstérmeket.

Jók: Jánosa, Giber, Czibor, Szi-Péter Zs., ill. Kovács Gy., Horváth B., Kretz. Kiállítva: Farkas B. (76., Hévíz).

A 21. fordulóból elhalasztott mérkőzésen:

ZNet-Telekom Becsehely–Creaton-Lenti TE 3–2 (1–1)

Becsehely, 80 néző. Jv.: Vincze G.

Becsehely: Szekeres (Varga P.) – Horváth F. (Markulia J.), Pintér, Végh, Török, Markulia M., Mutter, Kovács D., Balassa, Navracsics, Molnár M. Edző: Mutter Attila.

Lenti TE: Balogh B. – Porédos, Mentes (Balogh G.), Sárkány, Horváth M., Kiss K., Balog, Lovrencsics, Horváth Sz., Mayer (Kondákor), Dolmányos. Játékos-edző: Szabó Tibor.

A nagyon jól játszó hazaiak megérdemelt győzelmet arattak.

Gólszerzők: Balassa, Molnár M., Pintér, ill. Kiss K., Porédos. Jók: az egész csapat, ill. senki. U19: Becsehely–Lenti TE 4–4.